آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۱۸

 • سه جزء اصلی ارزیابی عملکرد کارکنان

  نویسنده: Byron Conway مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: EmployeeConnect.com: این روزها، کمتر کارمندی پیدا می‌شود که از «ارزیابی عملکرد سالانه» استقبال کند. مورد قضاوت و انتقاد قرار گرفتن، آن هم از سوی کسانی که مافوق شما هستند، هم ترسناک است، هم استرس آور. به همین علت، کسانی که ارزیابی عملکرد کارکنان را بر عهده دارند باید بکوشند که این فرآیند، جامع و سازنده باشد. هر چه این فرآیند موشکافانه تر و دربرگیرنده جزئیات بیشتری باشد، نتایج بهتری خواهد داشت و بدون شک، انتخاب عبارات و اظهارنظرهای هوشمندانه می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. ارزیابی عملکرد باید چه چیزهایی را شامل شود؟
 • رهاسازی خلاقانه یک ایده تا کارآفرینی

  نویسنده: Kevin Kruse مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: خیلی‌ها با خود فکر می‌کنند چه می‌شد اگر مثل شرکت‌های نوآور منطقه سیلیکون ولی خلاق بودند؟ هر کس برای خود ایده‌هایی دارد. برخی از ما حتی ایده‌هایی بزرگ داریم. اما همه نمی‌توانند ایده‌هایی داشته باشند که به کسب‌وکارهای چند میلیون دلاری منجر شود. آن عده اندکی که می‌توانند از خلاقیت خود به شیوه‌های کارآفرینانه استفاده کنند، چه ویژگی‌هایی دارند؟ چگونه از یک ایده ساده به موفقیت‌هایی تمام و کمال می‌رسند؟
 • کارتان را برای تیم معنی‌دار کنید

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: hbr: این وظیفه شما به‌عنوان یک مدیر است که کار تیم را برای اعضای آن معنادار کنید. اما در مورد فریلنسرها یا آزادکارانی که با آنها کار می‌کنید، چطور؟

بیشتر