آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۲۰

 • چگونه می‌توان غرور کاذب مدیریتی را از بین برد؟

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  اینکه می‌بینیم مدیران ارشد اجرایی از غرور کاذب رنج می‌برند، اغلب آزاردهنده است. منظور از غرور کاذب اعتماد به نفس بیش از حد است که می‌تواند آنها و سازمان‌هایی را که آنها هدایت می‌کنند، نابود کند. قدرت وسیع آنها منجر به این می‌شود که هم احتمالا از غرور کاذب رنج ببرند و هم احتمال بیشتری دارد که در موقعیتی باشند که صدمات بزرگی به سازمان وارد کنند. در مطالعه‌ای که شرکت ما روی ۱۵۰ مدیر ارشد اجرایی انجام داد، قریب به یک‌پنجم مدیران عامل اذعان کرده‌اند که هرگز به خودشان شک نمی‌کنند. اما یکی از شرکت‌کنندگان گفت که «اگر شما با یک روش سازنده و مثبت به خودتان شک نکنید، قطعا خطر بزرگی برای شرکت‌تان محسوب می‌شوید.»
 • استراتژی؛ مُلک پایدار مدیران خردمند

  نویسنده: دکتر هری آر. یارگر مترجم: مهدی گازر Mehdi.Gazar@gmail.com
  استراتژی، ذاتی جامع و کل نگر دارد و نخستین هدف آن دستیابی به آرمان‌ها و اهداف از طریق تاثیرگذاری بر محیط پیچیده و ناپایدار و تعلیم شیوه به‌کارگیری خردمندانه از قدرت و منابع در دسترس است. به بیان دیگر تمرکز فرآیند راهبردی تماما بر شیوه عمل (تاکتیک) مدیر در استفاده از قدرت (منابع) به منظور اعمال نفوذ بر مجموعه‌ای از شرایط یا حوزه‌ها با هدف دستیابی به آرمان‌ها و منافع (نتیجه) معطوف است. به منظور درک عمیق‌تر ماهیت استراتژی، در ادامه به برخی از مشخصه‌ها و ویژگی‌های استراتژی نگاهی گذرا خواهیم انداخت:
 • یافتن مخاطبان برای کسب‌وکار آنلاین

  نویسنده: ساندرا می مترجم: مهدی نیکوئی nikoueimahdi@gmail.com
  راه انداختن یک کسب‌وکار آنلاین در روزگار کنونی، اقدام خردمندانه‌ای است. فناوری‌های عصر ارتباطات امکان ایجاد ارتباط با طیف گسترده‌ای از مخاطبان و مشتریان بالقوه را فراهم می‌کند. به همین دلیل است که حتی بسیاری از شرکت‌های قدیمی و ریشه‌دار بازار هم فعالیت‌های آنلاین خود را جدی گرفته و بخشی از بودجه سالانه خود را به سمت اداره وب‌سایت‌ها و سایر ابزارهای آنلاین خود هدایت می‌کنند. با این حال، بازاریابی در فضای آنلاین، تنها به معنای آن نیست که یک وب‌سایت ساخته و منتظر بازدیدکنندگان و مشتریان بمانیم.در عصر کنونی، ابزارهای ارتباط جمعی مختلف مانند فیس‌بوک، تلگرام، اینستاگرام و لینکدین باعث شده‌اند تا تعداد دوستان و آشنایان هر فردی، چند برابر تعداد دوستان او در دنیای واقعی شوند. در این محیط‌ها، آشنا شدن با همفکران و افرادی با علایق و ویژگی‌های خاص هم بسیار ساده‌تر است. از این پتانسیل بالای عصر ارتباطات باید استفاده کرد و کسانی را که تصور می‌کنیم می‌توانند مشتریان بالقوه کسب‌وکار آنلاین ما باشند، جذب کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر