آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۰۴

 • کاری کنید تا مشتریان‌تان احساس توجه کنند

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: Forbes: در چشم‌انداز تجاری شلوغ و پر ازدحام امروز، تنها یک راه برای دوام آوردن در بازار وجود دارد: کاری کنید تا مشتریان‌تان احساس کنند مورد توجه قرار گرفته‌اند. تحقیقات بازار نشان می‌دهد که امروزه ۸۷ درصد از مشتریان به‌رغم طبقه‌بندی صنعت، همه برندها را در برابر چند برند منتخب می‌سنجند. اگر بخواهیم بی‌پرده صحبت کنیم، حد متوسط دیگر یک انتخاب نیست. هدایت برندهایی مانند آمازون و اپل یک استاندارد تازه برای «توجه دقیق و متفکرانه به مشتری» ایجاد کرده است و شرکت‌هایی که امروزه در تلاش برای رسیدن به موفقیت هستند، باید این استانداردها را رعایت کنند یا حتی از آن فراتر روند.
 • درآمدهای بالاتر برای مالکان کسب‌و‌کارهای کوچک

  منبع:INC: کارآفرینان چه در رده الون ماسک و بیل گیتس باشند یا فردی ساده که کسب‌و‌کار خود را از منزل هدایت می‌کند، همه آنها به سختی کار می‌کنند. طبق نتایج تحقیقات به نظر می‌رسد امسال این تلاش‌ها نتیجه می‌دهد.
 • چرا مدیران بزرگ قوانین مرسوم را می‌شکنند؟

  مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: Gallup: جمله «هرکس استثنایی است» برای خیلی‌ها جمله‌ای آشنا و پذیرفته شده است. معنای اول این جمله آن است که هر فردی مجموعه‌ای از استعدادها و توانمندی‌ها است که او را از سایرین متمایز می‌سازد. با این همه این جمله معنای دومی نیز دارد و آن اینکه با هرکس باید به‌عنوان یک استثنا رفتار کرد. بر این اساس، هر کارمندی دارای فیلتر و تفسیر خاص خود، از دنیای پیرامونش است، بنابراین هر کارمندی توقعات خاص خود را از مدیرش دارد. بعضی کارمندان از مدیرشان توقع دارند که آنها را به حال خود بگذارند و به آنها اجازه دهند تا خودشان هر جور که صلاح می‌دانند کارها را انجام دهند، درحالی‌که برخی دیگر از مدیرشان توقع دارند که هر روز کارشان را چک کند و به آنها توجه داشته باشد. بعضی دوست دارند از آنها در برابر دیگران ستایش شود، برخی دیگر نیز دوست دارند به‌طور خصوصی از آنها تقدیر شود.
 • میانبری طلایی برای انتخاب بازار گوشه‌ای

  نویسنده: ساندرا می مترجم: مهدی نیکوئی nikoueimahdi@gmail.com
  منبع: شروع یک کسب‌وکار آنلاین: در مطلب قبل (انتشار یافته در صفحه چهارشنبه ۲۴ آبان) از اهمیت انتخاب یک بازار گوشه‌ای مناسب برای شروع کسب‌وکارهای آنلاین سخن گفتیم و روشی برای انتخاب چند بازار گوشه‌ای مختلف و یافتن ایده‌های جدید برای کسب‌وکار معرفی شد. در این مطلب، شیوه‌ای غیرمعمول و با استفاده از ابزارهای گوگل معرفی می‌شود که می‌توان براساس آن تصمیم گرفت که کدام کسب‌وکار و بازار گوشه‌ای انتخابی احتمالا می‌تواند سودآوری و مشتریان آنلاین بیشتری به دنبال داشته باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر