با هدف دسترسی آسان و سریع مردم به دارو. بازار هدف او، محله‌هایی هستند که دسترسی به دارو ندارند. او نام این محله‌ها را «برهوت دارویی»  گذاشته (الهام‌گرفته از واژه «برهوت غذایی»  که اشاره به محله‌هایی دارد که غذای تازه در آنها به سختی پیدا می‌شود). مِدلی یک داروخانه دیجیتال مستقر در نیویورک است که حالا بازارش را به شهرهای دیگر نیز گسترش داده و در بعضی نقاط، داروخانه فیزیکی هم دارد. کولکارنی می‌گوید: «قصد داریم تا پنج سال آینده به همه شهرهای مهم و حومه‌هایشان خدمات بدهیم تا بیابان‌های دارویی را کاهش دهیم و بیماران، ابزارهای لازم را برای دسترسی به داروهای نسخه شده را داشته باشند.» مِدلی یک داروخانه ۲۴ ساعته دیجیتال است که داروها را در همان روز تجویز به‌طور رایگان به بیمار تحویل می‌دهد. او می‌گوید: «البته بیماران می‌توانند به داروخانه‌های فیزیکی ما نیز مراجعه کنند، تماس بگیرند یا از اپلیکیشن ما برای مدیریت نسخه، صحبت با داروساز یا ردگیری سفارش خود استفاده کنند تا زمانی که دارو به درب منزلشان برسد. مِدلی خدماتش را به ۱۲ زبان ارائه می‌کند.»

مِدلی قادر به ارائه انواع داروهاست، داروهای تخصصی، عمومی و موضعی. اگر مشتری از شرکت تولید دارو بن تخفیف داشته باشد، مِدلی به‌طور اتوماتیک آن را شناسایی و اعمال می‌کند. مدلی همچنین یک پلت‌فرم «مراقبت پزشکی»  آنلاین دارد که شامل یادآوری داروها، پکیج دز دارو متناسب با بیمار و تجدید نسخه است که کمک می‌کند بیماران به نسخه‌های خود، دقیقا طبق دستور پزشک، دسترسی داشته باشند. کولکارنی می‌گوید: «گرچه کار شرکت ما در ظاهر، فقط ارائه دارو است اما هدفمان، خلق یک تجربه بزرگ دارویی است تا دکترها، داروسازان و بیمه‌ها بتوانند بدون دردسر و با هدف کمک به بیماران با هم همکاری کنند.» علاوه بر مشکلاتی که به آنها اشاره شد، مِدلی سعی در رفع سایر مشکلات حوزه داروسازی نیز دارد از جمله کمبود موجودی دارو و عدم هماهنگی میان بیماران، شرکت‌های خدمات درمانی و داروخانه‌ها. این شرکت همچنین به بیماران این امکان را می‌دهد که با داروسازان مشاوره کنند. اطلاعات این مشاوره‌ها محرمانه است.

به گفته کولکارنی، ماموریت مِدلی، «دموکراتیک کردن»داروخانه‌ها در ایالات متحده است. کولکارنی می‌گوید: «برهوت‌های دارویی به‌ویژه به جمعیت سالخورده آمریکا فشار وارد می‌آورد. ۸۹ درصد بزرگسالان ۶۵ سال به بالا از داروهای دارای نسخه استفاده می‌کنند اما طبق گزارش‌ها ۴۵ درصد از همین افراد گفته‌اند که در دسترسی به داروهای خود با مشکل مواجهند.» او و تیمش با رجوع به داده‌ها، نواحی دارای جمعیت سالخورده‌تر را شناسایی کرده و در اولویت قرار می‌دهند. علاوه بر اینها، طبق مدل کسب‌وکار مِدلی، یک داروخانه خرده‌فروش و یک جایگاه توزیع می‌توانند به یک منطقه جغرافیایی بزرگ و هزاران بیمار خدمات‌رسانی کنند. او می‌گوید: «مهم نیست که بیمار کجا زندگی می‌کند. با کمک اپلیکیشن ما، همه به داروهای نجات‌بخش، دسترسی یکسان دارند. این سلامت عمومی بیمار را ارتقا می‌دهد، احتمال پیچیدگی و بیماری‌های شدید را کاهش می‌دهد و مراجعه به اورژانس را کمتر می‌کند.» این شرکت در حال افتتاح داروخانه‌هایی در شهرهایی است که بیشتر با کمبود دارو مواجهند. سال گذشته مِدلی وارد بازار فیلادلفیا شد. به گفته کولکارنی، همین اقدام بلافاصله در این منطقه ۱۰۰ شغل ایجاد کرد. نخستین داروخانه فیزیکی مِدلی، ژوئن ۲۰۱۷ در بروکلین نیویورک افتتاح شد. دومین داروخانه یک سال بعد در سامرویل نیوجرسی آغاز به کار کرد. پس از آن، درآمد شرکت به میزان قابل توجهی افزایش یافت. مدلی، علاوه بر ایجاد سهولت دسترسی به دارو، هزینه‌های بیماران را نیز کاهش داده. این شرکت با پزشکان و بیمه‌ها همکاری مستقیم دارد تا در زمینه پوشش خدمات دارویی و تجدید نسخه به آنها کمک کند. به گفته کولکارنی، هدف مِدلی این است که بیمار، وارد این پروسه‌های پیچیده و دست و پا‌گیر نشود. کولکارنی در رابطه با لزوم تاسیس داروخانه‌های فیزیکی می‌گوید: «با اطمینان می‌گویم که ۹۹ درصد مشتریان ما هرگز پا به داروخانه‌هایمان نگذاشته‌اند اما از زاویه یک برند، مهم است که یک مکان فیزیکی داشته باشیم که اگر یک مشتری مایل به خرید حضوری بود، بتواند به آن مراجعه کند.» به باور او، اگر یک شرکت دارویی، یک یا چند مرکز حضوری داشته باشد، هم اعتبار بیشتری پیدا می‌کند و هم مشتری به آن بیشتر اعتماد می‌کند. این از نگاه مشتری، به شرکت یک جایگاه قانونی می‌بخشد. سال ۲۰۲۰ با شیوع کرونا و تبدیل آن به یک پاندمی، تقاضا برای سفارش آنلاین دارو و داروخانه‌های آنلاین به اوج رسید. مِدلی نیز برای پاسخ به این تقاضا، اقدام به جذب مجدد سرمایه به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار کرد. آنها در مصاحبه‌ای گفتند این سرمایه را صرف گسترش پلت‌فرم، ورود به بازارهای جدید و ارائه محصولات خاص به بیماران و شرکا در سراسر ایالات متحده خواهند کرد. آرزوی آنها، توانمندسازی بیماران، ایجاد رابطه طولانی با آنها، پزشکان و شرکت‌های داروسازی و بیمه‌هاست. آنها تخمین زده‌اند که بازار داروخانه‌های دیجیتال، ارزشی بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار دارد و با توجه به افزایش گرایش مردم به خرید آنلاین، این رقم رو به افزایش خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند