آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۸۲

 • قاعده درست حمایت از تولید

  دنیای اقتصاد: «حمایت از تولید» هر سال مبنای قاعده‌گذاری‌های متعددی در اقتصاد ایران است؛ این حمایت‌ها ابعاد گوناگونی را دربرمی‌گیرد که شامل حمایت‌هایی از نوع اعطای کمک‌های مالی، یارانه سود، مشوق‌های صادراتی، معافیت‌های مالیاتی، دسترسی به ارز ترجیحی، اعطای انواع حمایت‌های حقوقی مانند حمایت تعرفه‌ای و... می‌شود.
 • دوگانگی اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشستی با حضور روسای شوراها و اتاق‌های مشترک از دوگانگی ایجاد شده در مورد اعزام و پذیرش هیات‌ها که از سوی بخش‌خصوصی و سازمان توسعه تجارت انجام شده نیز انتقاد کرد و گفت که اتاق در این باره با دولت مذاکره می‌کند.
 • آخرین وضعیت پرداخت وام رونق

  دنیای اقتصاد: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی در قالب «طرح رونق تولید» را تشریح کرد. براساس آمار اعلام شده از سوی محسن صالحی‌نیا تاکنون بیش از یک‌هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به یک‌هزار و ۶۸۰ بنگاه ثبت‌نام شده در سایت «بهین‌یاب» پرداخت شده است. اوایل خردادماه ۹۵ بود که طرح رونق تولید بنگاه‌های اقتصادی از سوی وزارت صنعت و با همکاری بانک‌مرکزی استارت زده شد.
 • سهم شهرک‌های صنعتی از مالیات شهرداری‌ها پرداخت نشده است

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از سهم ۳۰ درصدی شهرک‌های صنعتی از مالیات شهرداری‌ها خبر داد. به‌گزارش «روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی» علی یزدانی در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سهم شهرک‌های صنعتی از مالیات شهرداری‌ها تاکنون پرداخت نشده است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر