آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۹۶

 • ۹ توصیه ضدرکود به کسب‌وکارها

  دنیای اقتصاد: مواجهه بنگاه‌ها با شرایط رکود یا بحران چگونه باید باشد؟ موسسه مک‌کنزی برای این مواجهه ۹ توصیه ارائه کرده است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که یافتن شرایط توازن و روش‌هایی که زمان بازخورد مناسب داشته باشند، در زمان رکود اهمیت ویژه‌ای دارد و بنگاه‌های سالم‌تر در شرایط بروز رکود، تاب‌آورتر و مقاوم‌تر خواهند بود. رویکرد بنگاه‌های مقاوم در زمینه کاهش هزینه، ارتقای بهره‌وری و پشتیبانی از نیروی کار به‌گونه‌ای است که همچنان حاشیه سودی را هرچند کم برای بنگاه خود حفظ خواهند کرد.
 • رونمایی از سامانه صدور نشان میزان آلایندگی محصولات کشاورزی

  دنیای اقتصاد: سامانه اعطای نشان میزان آلایندگی محصولات کشاورزی با حضور وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان ملی استاندارد در محل وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد. در این سامانه نشان میزان آلایندگی به محصولات کشاورزی اعطا می‌شود و با درج این نشان روی محصولات، خریداران محصولات کشاورزی از همه اطلاعات ریز و درشت آن محصول مطلع می‌شوند. اینکه این محصول کجا تولید شده، چه اقداماتی روی آن انجام شده، کجا عرضه یا صادر شده و چه ویژگی‌هایی دارد و می‌توان آن را با محصولات دیگر هم مقایسه کرد.
 • استراتژی ناب در آموزش صنایع کشور

  دكتر سیدمحسن علیزاده طباطبایی معاون طرح و برنامه شركت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه
  تغییرات پرشتاب در دنیا و رقابت شدید سازمان‌ها برای دستیابی به منابع و همچنین وضعیت حاکم بر کشور، نیاز به توجه جدی مدیران ارشد سازمان‌ها به فرآیند جذب، آموزش و به کارگیری منابع انسانی را نشان می‌دهد. انتخاب و جذب نامتناسب افراد در مشاغل سازمانی، مساوی است با انتخاب نیرویی که توانایی و شایستگی انجام دادن کارها و فعالیت‌های سازمانی را ندارد، در نتیجه هزینه‌های سنگینی را به سازمان تحمیل می‌کند.
 • روند صادرات مواد و محصولات معدنی فلزی

  دنیای اقتصاد: دبیر میز مواد و محصولات معدنی فلزی گفت: براساس آمار گمرک، صادرات اقلام معدنی فلزی طی ۱۲ ماهه سال ۹۷ به ارزش ۶ میلیارد و ۸۳۷ میلیون دلار و به وزن تقریبی ۲۸میلیون تن صورت گرفته است.
 • خسارت ۳ هزار میلیاردی سیلاب به صنعت

  خبرگزاری مهر: وزیر صنعت، معدن و تجارت، از خسارت سه هزار میلیارد تومانی سیلاب به زیربخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت کشور خبر داد.
 • افتتاح طرح‌های توسعه منابع آب و خاک در ۱۲ استان

  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون): مدیرکل دفتر رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو گفت: طرح‌های توسعه منابع آب و خاک در ۱۲ استان کشور امروز با سفر رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه افتتاح می‌شود. عیسی بزرگ‌زاده با اشاره به افتتاح طرح‌های توسعه منابع آب و خاک کشور توسط رئیس جمهور گفت: این پروژه‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، اردبیل، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان با هدف تامین آب مورد نیاز شرب، کشاورزی و صنعت، چشم‌انداز مناسبی را برای توسعه اقتصادی در این مناطق ایجاد کرده است.
 • تشکیل کمیته مشترک راهبردی آب ایران و آلمان

  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون): مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل با اشاره به تشکیل کمیته مشترک راهبردی آب ایران و آلمان، گفت: نخستین نشست این کمیته هم‌اکنون با حضور مدیران ارشد وزارت محیط زیست آلمان برای بررسی آخرین وضعیت طرح‌های پیشین دو کشور و تعریف پروژه‌های آبی جدید در حال برگزاری است.
 • ماموریت ویژه علیه گرانی

  دنیای اقتصاد: ماموریت جدید دستگاه‌های اجرایی برای تنظیم بازار داخلی مشخص شد. بر این اساس رئیس‌جمهوری به چهار وزیر کابینه دستور داده است که اقدامات لازم را برای تنظیم بخش «عرضه و توزیع کالا‌ها» انجام دهند و از سوی دیگر مقابله با گران‌فروشی را به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دنبال کنند. در چارچوب این دستور، وزرای «صنعت، معدن و تجارت»،«جهادکشاورزی» و «کشور» موظف شده‌اند که فاز جدید سیاست‌های نظارتی و کنترل‌کننده را برای تنظیم بازار و جلوگیری از جهش‌های قیمتی در آستانه ماه مبارک رمضان، اجرا کنند. از سوی دیگر ضلع دیگر دستور رئیس‌جمهوری ناظر به وظایف و اقدامات وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی است که در چارچوب قوانین و مقررات موظف شده‌اند با گران‌فروشان برخورد کنند.
 • پیشنهاد بخش‌خصوصی برای برخورد با قانون گریزی

  دنیای اقتصاد: در نخستین نشست کمیته ماده ۱۲ در سال ۹۸، علاوه بر ارائه گزارشی از عملکرد این کمیته در سالی که گذشت، اعتراض جایگاه‌داران عرضه فرآورده‌های نفتی نسبت به میزان کارمزد ارائه خدمات، تفاوت در میزان کارمزد جایگاه‌های معمولی و طرح برند و فرآیند تحویل فرآورده به جایگاه بررسی شد.
 • دستاوردهای هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک حمل‌ونقل ایران و ترکیه

  گروه بنگاه‌ها: توسعه کریدورهای با محوریت ایران مهم‌ترین بخش توافقات ایران و ترکیه در هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک حمل‌ونقل دو کشور در دوشنبه گذشته بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر