آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۵۱

 • پاسخ ایران به احتیاط «ایرباس»

  دنیای اقتصاد: متولیان صنعت هوایی کشور به احتیاط «ایرباس» برای فروش هواپیما به ایران پاسخ دادند. هفته گذشته شرکت هواپیماسازی «ایرباس» فرانسه در جدیدترین اطلاع‌رسانی اعلام کرد که تحویل هواپیماهای سفارشی ایران با تاخیر انجام می‌شود. به گفته جان لیهای، مدیر ارشد فروش این شرکت، تا زمانی که ایران پیش پرداخت‌های سفارش خود را تکمیل نکند، «ایرباس» در ساخت و تولید هواپیما برای ایران محتاطانه عمل خواهد کرد.
 • برآیند چهاردهمین اجلاس ایران و بلاروس

  دنیای اقتصاد: چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و بلاروس با امضای هشت سند همکاری اقتصادی بین این دو کشور به پایان رسید. به‌گزارش «شاتا» وزیر صنعت، معدن و تجارت در اختتامیه این اجلاس گفت: سندهای همکاری در زمینه‌های دارویی، خودرو، اتوبوس و اتوبوس برقی و کامیون‌های گازسوز مورد توافق و امضای طرفین قرار گرفته است.
 • شرط معافیت مالیاتی پیمانکاران در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

  اباذر آذربون کارشناس حقوقی دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد
  معافیت مالیاتی یک نوع مشوق مالی است که از ابتدای تدوین قانون چگونگی اداره مناطق آزاد در سال ۱۳۷۲ و در ماده ۱۳ این قانون برای فعالان اقتصادی در مناطق آزاد، پیش‌بینی شده است. در این ماده، همه اشخاص حقیقی و حقوقی که در مناطق آزاد به فعالیت اقتصادی اشتغال دارند، از تاریخ بهره‌برداری مندرج در مجوزشان، به مدت بیست سال از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی موضوع مالیات‌های مستقیم معاف هستند.
 • جنگ تجاری با اسلحه کهنه

  دنیای اقتصاد: جنگ تجاری آمریکا و چین چهره جدیدی به خود گرفته و «دونالد ترامپ» با اسلحه کهنه به مقابله با کالاهای چینی رفته است. آمریکا که دائما چین را به دستکاری در نرخ ارز برای رقابتی شدن قیمت کالاهای صادراتی‌اش متهم می‌کرد، در جدیدترین اقدام به بهانه حمایت از تولید داخل، موج حمایت‌گرایی را تشدید و تعرفه‌های سنگین برای برخی اقلام تجاری وضع کرده است. چین در حالی تصمیم ترامپ را برای فضای تجارت جهانی «مشکل‌ساز» ارزیابی کرده که پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که طی ماه‌های آینده این تنش‌ها افزایش خواهد یافت.
 • سازوکار تنظیم بازار شب عید

  دنیای اقتصاد: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، بحث تنظیم بازار در کشور اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.
 • صادرات ۱۸۳ میلیون دلاری لوازم‌خانگی

  دنیای اقتصاد: مدیر دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران از صادرات ۱۸۳میلیون دلاری لوازم‌خانگی در ۹ ماه امسال خبر داد. به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت، مسعود کمالی اردکانی از رشد توسعه صادرات در بازارهای هدف خبر داد و گفت: طی ۹ماه سال جاری، کشورهای آسیایی و ایتالیا از ورود لوازم خانگی به کشورشان استقبال کرده‌اند.
 • اصلاح آیین‌نامه تشویق صادرکنندگان نمونه

  دنیای اقتصاد: نشست روز گذشته هیات دولت دو مصوبه در زمینه صادرات و تولید را به همراه داشت. در بخش صادرات اصلاح آیین نامه تشویق صادرکنندگان نمونه در دستور کار قرار گرفت و در بخش تولید نیز با سرمایه‌گذاری در طرح تولید کاغذ از کربنات‌کلسیم موافقت شد.
 • تحقق تولید ۶ تن طلا در سال جاری

  دنیای اقتصاد: معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از رکورد تولید طلا در سال جاری خبر داد و افزود: امسال برای نخستین بار تولید شمش طلا در کشور به رقم ۶ تن می‌رسد و به این طریق رکورد تولید در کشور محقق می‌شود. جعفر سرقینی افزود: برنامه پیش‌بینی شده برای سال ۹۶ رقم ۷ تن طلا بود، اما انتظار می‌رود تولید ۶ تن را به دست آوریم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر