به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال، با اشاره به میزان پیشرفت این منطقه اظهار کرد: در بازدیدی که در تیرماه امسال به همراه وزیر راه از منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال داشتیم، بنیاد مستضعفان و دولت متعهد شدند که مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال را در دولت دوازدهم به زیر بار ترافیکی ببرند و بازدید امروز برای بررسی میدانی عملیات اجرایی این پروژه انجام شد. رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: با توجه به گزارش‌هایی که مسوولان، مهندسان و پیمانکاران این پروژه ارائه دادند، می‌توانیم بگوییم که در حال حاضر از قول و قراری که برای تکمیل مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال داده بودیم، چندان دور نیستیم. هم‌اکنون میزان پیشرفت فیزیکی در مسیر رفت منطقه دوم آزادراه تهران-شمال به ۴۷ درصد رسیده است.

وی بابیان اینکه تمام برنامه‌ریزی‌ها برای تکمیل مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال انجام‌ شده است، گفت: نکته قابل‌توجه این است که کار در این منطقه بسیار سخت‌تر از منطقه یک آزادراه است؛ چراکه بزرگ‌ترین تونل تاریخ مهندسی کشور در این منطقه در حال احداث است و احداث این قطعه از آزادراه، دارای پیچیدگی‌های فنی بسیاری است؛ علاوه بر این پیچیدگی‌ها نیز، ممنوعیت تردد ماشین‌آلات سنگین در جاده چالوس، طی روز‌های آخر هفته، کار را سخت‌تر کرده است.

 فتاح، مشکلات اقتصادی کشور و تورم را یکی دیگر مشکلات پیمانکاران این پروژه عنوان کرد و افزود: تا امروز بنیاد مستضعفان به ۱۰۰ درصد تعهدات خود عمل کرده است، ولی تورم باعث فشار به پیمانکاران شده و ما نیز باید آنها را درک کنیم و مشکلات آنها را که بخشی به ما و بخشی به دولت مربوط است، حل کنیم.

 رئیس بنیاد مستضعفان بابیان اینکه هزینه تکمیل این منطقه از آزادراه، به دلیل تورم موجود در اقتصاد کشور، بیش از برآورد انجام‌شده خواهد بود، ادامه داد: بر اساس برآورد‌های سال گذشته، تکمیل باقی‌مانده منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال، نیازمند اعتباری معادل ۲ هزار میلیارد تومان بود که با توجه به تورم اقتصادی در کشور، قطعا به این برآورد، اضافه‌شده و باید تعدیل اضافه اعمال شود؛ البته این تعدیل اضافه را بنیاد مستضعفان انجام خواهد داد و فکر می‌کنم دولت نیز این تعدیل منطقی را خواهد پذیرفت، ولی در حال حاضر نمی‌توان میزان این تعدیل را اعلام کرد و در جلسه‌ای که به‌زودی با مسوولان دولتی خواهیم داشت، این موضوع بررسی می‌شود.

به گفته فتاح در حال حاضر حفاری تونل البرز شرقی به اتمام رسیده و از آبان ماه عملیات الکترومکانیکی در این تونل آغاز می‌شود تا این تونل عظیم هرچه زودتر زیر بار ترافیکی برود.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه پیشرفت کار در تونل البرز شرقی که طولی معادل ۶۴۰۰ متر دارد، بیش از مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال است، ما در تلاشیم این تونل را قبل از تکمیل مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه، زیر بار ترافیکی ببریم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند