روزبه ظهیری درباره چارچوب کلی فرآیند تعریف پروژه‌های جدید گفت: با توجه به ظرفیت‌های دوطرف، شهرداری قرار است اراضی متناسب با ساخت مسکن برای اقشار متوسط را تامین کند. در این‌خصوص یک تیم برای بررسی و انتخاب اراضی مناسب تعریف پروژه‌های جدید مسکونی تشکیل می‌شود.

ظهیری گفت: در چارچوب این همکاری، «تامین زمین و صدور پروانه» بر عهده شهرداری و «مشارکت و تامین هزینه‌های ساخت» باگروه سرمایه‌گذاری مسکن خواهد بود.

وی با بیان اینکه الگوی تعریف پروژه‌های جدید در دو بخش پیگیری و اجرا می‌شود، گفت: ساخت مسکن در اراضی داخل شهر و دیگری ساخت مسکن در اراضی با وسعت بیشتر در قالب شهرک‌های مسکونی در چارچوب این همکاری مدنظر قرار دارد.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن همچنین درباره آخرین وضعیت رفع موانع اجرای دو پروژه مسکونی زهتابی و مقدم تهران  افزود: قرارداد این دو پروژه مربوط به اواخر سال ۹۷ است که قرار بود گروه سرمایه‌گذاری مسکن طراحی این دو پروژه را به سازمان نوسازی شهرداری تهران به عنوان مالک زمین‌ها ارائه دهد تا مجوزهای لازم دریافت شود. وی تاکید کرد: اما با توجه به اینکه پروژه مقدم نیازمند دریافت مصوبه کمیسیون ماده ۵ شهر تهران است و در این فرآیند قرار گرفته باید با ضوابط بالادستی مربوطه انطباق داده شود که سازمان نوسازی پیگیر این موضوع است تا در اولین فرصت در این کمیسیون مطرح شود. ظهیری درباره پروژه مسکونی زهتابی نیز گفت: در گذشته کاربری این زمین باغ بود و در حال‌حاضر هیچ درختی در این زمین وجود ندارد، بنابراین باید مراحل قانونی برای دریافت مجوز احداث بنا بر روی این زمین طی شود.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن تاکید کرد: در خصوص رفع مشکل دو پروژه مسکونی زهتابی و مقدم در تهران قرار شد با دستور شهردار پیگیری‌های لازم صورت گیرد و گروه سرمایه‌گذاری مسکن هم به محض اخذ مجوز ساخت، آمادگی آغاز عملیات اجرایی را خواهد داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند