آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۵۰۷۵

 • سهم حمل‌و‌نقل در سبد هزینه خانوار

  دنیای‌اقتصاد: بررسی‌های رسمی نشان می‌دهد متوسط هزینه‌های حمل‌و‌نقل در خانوارهای شهری و روستایی در سال‌های ۹۰ تا ۹۸ تقریبا صعودی بوده به‌طوری که این شاخص در خانوارهای روستایی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۰ رشد ۳ برابری داشته است. بررسی این گزارش حاوی سه نکته مهم است: مورد اول، سهم هزینه خرید وسایل نقلیه از هزینه کل خانوار در خانوارهای شهری و روستایی (تقریبا در تمامی دهک‌ها) در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ کاهشی بوده که از جمله دلایل آن افزایش قیمت خودرو است.
 • درمان رایگان ایثارگران شاغل و بازنشسته

  با هیات ‌عمومی دیوان عدالت اداری، پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه درمان ایثارگران شاغل و بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان برعهده دستگاه اجرایی و بنیاد شهید است.
 • احتمال مخالفت مجلس با کلیات طرح بازنشستگی پیش از موعد

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح بازنشستگی پیش از موعد از دستور کار این کمیسیون خارج نشده، اما به‌دلیل مخالفت اعضا امکان دارد کلیات آن رای نیاورد. به گزارش «ایرنا» ۳۹ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۲۷ آبان، طرح «بازنشستگی پیش از موعد» را به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ارائه کردند. حذف شرط سنی از جمله مختصات مهم این طرح است که براساس آن مردان با ۲۵ و زنان با ۲۰ سال سابقه می‌توانند بازنشسته شوند و حقوق ۳۰ روزه دریافت کنند؛ ضمن آنکه تایید بازنشستگی کارکنان ارتباطی به رئیس یا مدیر دستگاه مربوطه ندارد.
 • سقف مجاز ورود و خروج ارز مسافر

  در حال حاضر هر مسافر می‌تواند تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها وارد و نیز تا سقف ۵هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای هوایی خارج کند. همچنین هر مسافر می‌تواند تا سقف ۲هزار یورو یا معادل به سایر ارزها از طریق مرزهای زمینی، ریلی و دریایی خارج کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر