آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۶۹۱

 • قاب تصویری از اقتصاد ایران

  دنیای اقتصاد: اولین شبکه اینترنتی اقتصاد ایران (اکوایران) طی یک مراسم آغاز به‌کار کرد. اکوایران حول ۴ محور تحلیل بازارها، مباحث موضوعی، تحلیل رویدادهای اقتصادی و مستندهای اقتصادی تولید محتوا خواهد کرد و مخاطبان هدف خود را از عامه مردم تا فعالان اقتصادی، اقتصاددانان و تصمیم‌گیران اقتصادی قرار داده است. یکی از اهداف این رسانه آن است که دغدغه‌ها و مفاهیم اقتصادی را به زبانی جذاب و عامه‌پسند، به عموم مردم ارائه دهد. شبکه اینترنتی اقتصاد ایران، از دوشنبه شب این هفته، به شکل رسمی در دسترس عموم قرار گرفته است.
 • راه‌اندازی مرکز نوآوری بانوان در تهران و ۵ استان دیگر

  نخستین مرکز نوآوری بانوان به همت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) وباهمکاری معاونت علمی ریاست‌جمهوری در دانشگاه علم و صنعت افتتاح شد. محمدمخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) دراین مراسم با بیان اینکه مرکز نوآوری بانوان علاوه بر دانشگاه علم و صنعت در ۵ استان دیگر راه‌اندازی خواهدشد، گفت: این نوع مراکز خاص ایران نیست، بلکه در ام‌آی‌تی و هاروارد اقدام به راه‌اندازی چنین مراکزی شده است.
 • کاهش تقاضای کیف در آستانه شروع سال تحصیلی

  رئیس اتحادیه سراجان با بیان اینکه افزایش هزینه‌های تولید و کاهش قدرت خرید، عامل اصلی کاهش تقاضا در بازار کیف است، گفت: بازار با کمبود کالا در زمینه کیف مدرسه مواجه نیست و قیمت محصولات داخلی در زمینه کیف مدرسه ۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.
 • افزایش قیمت رب را گزارش کنید!

  ایرنا: برخی تولیدکنندگان علت افزایش قیمت رب گوجه‌فرنگی را در اواخر سال ۹۷ ناشی از افزایش قیمت گوجه‌فرنگی، خروج ورق برای تهیه قوطی از گروه کالایی یک و افزایش هزینه‌های تولید اعلام کردند؛ اما درحالی‌که در سال ۹۸ با وجود کاهش نرخ ارز و ثبات قیمت اکثر کالاهای مصرفی به‌ویژه در بخش کشاورزی باید شاهد کاهش یا ثبات قیمت محصولات کنسروی باشیم، تولیدکنندگان همچنان هر از گاهی بی‌سرو صدا اقدام به افزایش قیمت می‌کنند. «سیدمحمد میررضوی» دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران اظهار کرد: سهم گوجه‌فرنگی در تولید یک قوطی رب گوجه ۹۸ درصد است؛ گوجه‌فرنگی ماده اولیه اصلی تولید رب است که در سال ۹۸ به دلیل افزایش تولید نسبت به سال گذشته شاهد کاهش قیمت این محصول هستیم؛ بنابراین افزایش قیمت رب گوجه‌فرنگی هیچ علتی ندارد. وی قیمت منطقی هر قوطی ۸۰۰ گرمی رب گوجه‌فرنگی را بین ۱۶ هزار تا ۱۹ هزارتومان عنوان کرد و گفت: اکنون قیمت هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی برای صنایع یک هزار و ۱۰۰ تومان تعیین شده است درحالی‌که سال گذشته قیمت گوجه‌فرنگی که صنایع خریداری می‌کردند کیلویی دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰ تومان بود. وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلفی از سوی صنایع مراتب را به سامانه ۱۲۴ اطلاع‌رسانی کنند.

بیشتر