پوتین چهار معاون وزارت دفاع روسیه را برکنار کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ادامه تغییرات در کابینه خود روز دوشنبه چهار معاون وزارت دفاع این کشور برکنار و جانشین‌های آنها را منصوب کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تاس، بر اساس فرمان پوتین، «لئونید گورنین» که از سال ۲۰۱۸ تاکنون معاون اول وزیر دارایی بوده، به عنوان معاون اول وزیر دفاع منصوب شده و مسئول تامین مالی و شفافیت بودجه نیروهای مسلح روسیه خواهد بود.

«آنا تسیولوا» نیز معاون وزیر دفاع در امور بیمه و مسکن پرسنل نظامی، «پاول فرادکوف» معاون وزیر در مدیریت دارایی‌ها، منابع زمینی و ساخت تاسیسات وزارت دفاع و «اولگ ساولیف» نیز مسئول ستاد کارکنان این وزارتخانه شدند.

خبر مرتبط
پوتین به نتانیاهو پشت کرد/ روزگار بی بی تیره و تار شد

پوتین علناً رابطه بسیار نزدیک با بنیامین نتانیاهو را به چالش کشید و با ویکتور اوربان، رئیس جمهور مجارستان، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، و رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، هم صدا شد.

وزارت دفاع روسیه پیش از ۱۱ معاونت داشت اما پوتین در دوره جدید ریاست جمهوری خود آنها را به ۱۲ معاونت ارتقا داد.

نیکولای پانکوف، روسلان تسالیکوف، تاتیانا شوتسوفا و پاول پوپوف چهار معاون وزارت دفاع هستند که دوشنبه برکنار شده و معاونان جدید به جای آنها منصوب شدند.

پوتین چندی پیش در پی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه تغییراتی در کابینه خود ایجاد کرده و وزیر دفاع را تغییر داد. بر اساس این تغییرات، «آندری بلوسوف» وزیر دفاع جدید روسیه و جایگزین «سرگئی شویگو» در این وزارتخانه شد.

بلوسوف ۶۵ ساله در مقاطع مختلف سمت های دستیار رئیس دولت ولادیمیر پوتین در مسائل اقتصادی، وزیر توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه، مدیر بخش اقتصاد و دارایی دولت، مدیرکل مرکز تحلیل‌های اقتصاد کلان و پیش‌بینی‌های کوتاه مدت بود و قبل از سال ۱۹۹۱ در آکادمی علوم اتحاد جماهیر شوروی (آکادمی علوم روسیه کنونی) کار می‌کرد.

بلوسوف از ۳۰ آوریل تا ۱۹ مه ۲۰۲۰، در مدت زمان بستری شدن میخائیل میشوستین نخست‌وزیر در بیمارستان به دلیل عفونت ناشی از ویروس کرونا، به عنوان سرپرست کابینه خدمت کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.