علی بهره‌مند در گفت و گو با خبرآنلاین اظهار کرد: خوشبختانه کمبودی در زمینه تامین مواد اولیه به ویژه روغن و شکر در بازار وجود ندارد و دولت نیز اقدام به توزیع سهمیه به قنادان کرده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه کمبودی در زمینه تهیه روغن وجود ندارد اما شاهد فاصله قیمتی بین نرخ دولتی و بازار آزاد هستیم به طوری که قیمت دولتی هر حلب روغن ۱۶ کیلویی حدود ۱۸۰ هزار تومان است و همین محصول در بازار آزاد حدود ۴۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

بهره‌مند گفت: سهمیه ای که دولت برای در نظر گرفته، کفاف میزان تولیدات اعضای صنف را نمی دهد بنابراین مجبوریم روغن را از بازار آزاد تهیه کنیم.

وی افزود: اعضای صنف می توانند شکر را از درب کارخانه به قیمت ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان تهیه کنند که با توجه به هزینه حمل و نقل بیش از ۱۲ هزار تومان باید برای هر کیلو شکر در نظر گرفت و گفتنی است شکر در بازار آزاد هزار تومان بیش از این میزان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران درباره وضعیت کاری صنف قنادان با توجه به تعطیلات اجباری کرونایی توضیح داد: خوشبختانه روز گذشته و بر اساس آخرین نامه ای که از سوی اتاق اصناف تهران منتشر شد قنادان همانند سال قبل، جزو مشاغل گروه یک در نظر گرفته شدند بنابراین بر اساس نامه اتاق اصناف تهران و همچنین ستاد کرونا ،همکاران ما می توانند در تعطیلات کرونایی به فعالیت خود ادامه دهند.

بهره‌مند تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و استقبال از شیرینی خاص این ماه، میزان فروش و فعالیت قنادان بیشتر از سایر ایام سال می شود بنابراین انتظار داریم در روزهای آینده شاهد رونق بازار همکاران خود باشیم.

وی تاکید کرد: متاسفانه سال های قبل شاهد بوده ایم که واحدهای صنفی بی نام و نشان در ماه رمضان نسبت به فروش زولبیا و بامیه اقدام می کنند که هیچ نظارتی بر نحوه تهیه این محصولات و فعالیت فروشندگان آن وجود ندارد و ممکن است سلامت شهروندان به خطر بیافتد.

بهره‌مند خطاب به مردم و شهروندان توصیه کرد: با توجه به تجارب سال های قبل شهروندان عزیز دقت کرده تا زولبیا و بامیه را از واحدهای صنفی مجاز و دارای پروانه کسب تهیه کنند .

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند