چه بسیار سالم غذا بخورید و فقط بخواهید سیستم بدن خود را مجدداً راه اندازی کنید و چه به دنبال کاهش وزن باشید، بهتر است برخی روش‌های درست را برای کاهش وزن بدانید:

میوه

بیش از حد میوه می‌خورید

درست است که مصرف میوه و سبزیجات تازه می‌تواند برای بدن شما مفید باشد، اما زیاده روی در مصرف میوه‌های شیرین و پرکالری می‌تواند منجر به افزایش خطرناک قند خون و در نهایت اضافه وزن شود. سعی کنید برای مصرف میوه و سبزیجات خود برنامه‌ای دقیق تعیین کنید.

نشاسته
حبوبات و سبزیجات نشاسته‌ای می‌خورید

کالری نشاسته نسبت به بسیاری از غذا‌ها بیشتر است و بعضی اوقات به راحتی می‌تواند به عنوان یک پرخوری خطرناک در نظر گرفته شود. حتی کربوهیدرات‌های سالم مانند برنج قهوه‌ای، نان‌های سبوس دار و سیب زمینی نیز حاوی نشاسته هستند و باید مصرف این نوع گروه خوراکی‌ها را محدود کرد.

آجیل
بیش از حد آجیل می‌خورید

درست است که مصرف آجیل به ویژه آجیل خام یا کم نمک، روشی مناسب برای کاهش وزن محسوب می‌شود، اما اگر در تامین چربی بدن از طریق آجیل‌ها زیاده روی کنید با مشکل اضافه وزن رو به رو خواهید شد و این موضوعی نیست که شما در رژیم سختگیرانه خود انتظارش را داشتید.

شام

بعد از شام مجددا خوراکی می‌خورید

اگر یک رژیم غذایی متعادل، از جمله صبحانه، ناهار و شام سالم را دنبال می‌کنید، بهتر است سعی کنید خوراکی‌های شبانه را محدود کرده و پس از شام مجددا سراغ یخچال نروید. این رفتار یکی از اشتباهترین رفتار‌هایی است که می‌توانید با سلامتی خود انجام دهید.

چیپس

خوراکی‌های فراوری شده می‌خورید

برخی از غذا‌ها وجود دارد که به طور طبیعی از نظر چربی و کالری در شرایطی ناسالم قرار دارند. خوراکی‌هایی مانند چیپس، پفک و شیرینی و کیک‌های مختلف می‌توانند منجر به افزایش وزن ناخواسته شوند.

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند