سومریه نیوز گزارش داد، ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

برهم صالح درجریان این دیدار که در دفتر نخست وزیری انجام شد، ضمن عرض تبریک به الکاظمی به مناسبت تکمیل کابینه، بر اجرای برنامه‌های دولت که به تصویب پارلمان رسیده و همچنین بر ارتقای وضعیت خدمات‌رسانی به شهروندان تاکید کرد.

مصطفی الکاظمی و برهم صالح در جریان این دیدار همچنین در خصوص آخرین تحولات داخلی، اوضاع اقتصادی و امنیتی و نیز اتخاذ اقدامات لازم در سایه چالش‌های پیش روی این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت جهانی نفت به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

دو طرف همچنین تاکید کردند که دولت تمامی امکانات و توانمندی‌های خود را برای ارتقای وضعیت خدمات‌رسانی به شهروندان و نیز مقابله با فساد در راستای تحقق خواسته‌های شهروندان و تحقق اصلاحات مطلوب در تمامی بخش‌های دولت به کار خواهد بست.

رئیس جمهوری عراق همچنین با سفرای اتحادیه اروپا و کانادا در بغداد دیدار کرد و در جریان این دیدار، تقویت روابط و همکاری‌ها در تمامی زمینه‌ها و اهمیت حمایت جامعه جهانی از حاکمیت، امنیت و ثبات عراق  مورد بررسی قرار گرفت.

برهم صالح در جریان این دیدار بر لزوم مقابله با ویروس کرونا و ممانعت از شیوع و پیامدهای بهداشتی و اقتصادی آن بر تمامی ملت‌های جهان تاکید کرد.

حاضران در ادامه به بررسی آخرین تحولات سیاسی و نقش محوری عراق در دو زمینه منطقه‌ای و بین‌المللی در برقراری امنیت و صلح در منطقه و جهان پرداختند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند