آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، با اشاره به موضوع تعطیلی موقت حضور زائران در حرم‌های مطهر برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: در حادثه‌ای که پیش‌آمده، عوارض مشکلی برای ما حادث‌شده که شاید یکی از ناگوارترین عوارض، بسته شدن در حرم امام هشتم (علیه‌السلام) باشد حتی کسانی که متصدی این امر بودند نیز ناراحت و از این مسئله نگران هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه بسته شدن درهای حرم برای حفظ سلامت ارادتمندان حضرت حرم ائمه، پناهگاه شیعیان است، خاطرنشان کرد: حرم امام رضا (علیه‌السلام) در این شهر در طول تاریخ پناهگاه بوده است.

وی تاکید کرد: این دستوری است که از طرف کارشناسان و متخصصین امر پزشکی و مسؤولان مبارزه با این ویروس صادر شده طبیعی است، عزیزان ما برای حفظ بهداشت و سلامتی مردم و ارادتمندان امام رضا(علیه‌السلام)، باید این برنامه را اجرا می‌کردند.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: عاشقان اهل‌بیت(ع) باید احساسات خودشان در این موضوع را کنترل کنند دشمن درِ حرم را نبسته که بخواهیم در مقابل او مقاومت کنیم احساسات خود را کنترل کنید تا بعضی دشمنان نتوانند به اسم امام هشتم (علیه‌السلام)، توطئه‌ای بر ضد ایشان اجرا کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در شب شهادت امام موسی بن جعفر (علیه‌السلام)، منازل را عزاخانه اهل‌بیت(ع) کنیم در پشت‌بام‌های منزل با خواندن نماز و زیارت موسی بن جعفر (علیه‌السلام) به طرف کاظمین، برای رفع بلا، به ایشان متوسل بشوند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند