حجت الاسلام سید احمد خاتمی شامگاه دوشنبه در آئین بزرگداشت سردار سلیمانی در مصلی کرمان با تسلیت و تبریک  شهادت این سردار بزرگ جهان اسلام اظهار داشت: مردم کرمان افتخارات زیادی داشتند و امروز افتخار دیگری برای کرمانیان ایجاد شد.

وی با بیان اینکه روز جمعه خطبه اول نماز جمعه را به سردار سرافراز اسلام شهید سلیمانی اختصاص دادم گفت: کرمان استان کریمان است و با این شهادت کرامتی ویژه پیدا کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه آن‌گونه که در اهواز و مشهد و قم مردم سنگ تمام گذاشتند و در کرمان مردم چشم جهانیان را خیره خواهند کرد افزود: حاج قاسم حتی در لحظات آخر عمر هم به یاد هموطنانش بود و با اوج اخلاص گفت "مرا در کنار همرزمانم دفن کنید".

وی با بیان اینکه سردار وصیت کرد که روی قبرم اسم‌های عنوان‌دار ننویسید و بنویسید سرباز قاسم سلیمانی ادامه داد: حاج قاسم فرزندی است که در مکتب امام(ره) پرورش یافته است.

خاتمی با اشاره به اینکه تشییعی که از او صورت گرفته کاملا هدفمند و معنادار است گفت: ‌در تهران هر که بود انتقام را درخواست داشت.

وی با بیان اینکه مردم آمده‌اند تا بگویند راه سپهبد سلیمانی ادامه دارد و ما خواهان شدیدترین انتقام هستیم افزود: مسئولان به وقت مناسب انتقام خواهند گرفت اما به تعبیر وعده رهبر حزب‌الله سر ترامپ به اندازه جفت کفش‌های حاج قاسم سلیمانی هم نیست.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه اشک‌های امروز مقام معظم رهبری در نماز را دیدیم و دشمنان گل معطری را از ما گرفتند گفت: تشییع باشکوه مردم مانور بیعت با نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه حاج قاسم تمام هستی خود را برای اسلام گذاشت افزود: دشمنان بدانند به نظام اسلامی چپ نگاه کنند خواهند خورد و بدانند امروز نه تنها ایران، که حزب‌الله جهان اسلام مصمم است انتقام خون حاج قاسم را بگیرد.

 خاتمی با اشاره به اینکه حاج قاسم فرمانده مقاومت بود گفت: آمریکا در پی خاورمیانه بزرگ بود تا تمام کشورهای اسلامی را زیر سلطه خود داشته باشد.

وی با بیان اینکه با همت حاج قاسم و حاج قاسم‌ها خاورمیانه جدید با محوریت دو شعار "مرگ بر آمریکا" و شعار "مرگ بر اسرائیل" در حال شکل‌گیری است افزود: خاورمیانه امروز مدیون حاج قاسم سلیمانی است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه شهید سلیمانی فداکاری‌های زیادی کرد و جبهه‌ای نیست که حاج قاسم سلیمانی را نشناسند افزود: جنگ که تمام شد ناامنی در کرمان موج می‌زد و او مبارزه با اشرار مسلح را شروع کرد و آنها را سر جای خودشان نشاند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم به معنای واقعی کلمه ولایت‌مدار بود افزود: در جلسه وقتی به او سرتیپ می‌گفتند، می‌گفت خواهش می‌کنم به من سرباز ولایت بگویید و با تمام وجود لمس می‌کرد حاکمیت اسلام امروز مدیون ولایت است.

خاتمی با اشاره به اینکه جبهه مقاومت در منطقه مدیون راهنمایی‌های ولایت است افزود: حاج قاسم بند بند وجودش نفرت از آمریکا و استکبار بود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی استکبارستیز بود و این استکبارستیزی را به جهانیان آموخت عنوان کرد: محبوبیت حاج قاسم ریشه در اخلاص او دارد.

وی با بیان اینکه مردم ایران آمدند تا از خدمات حاج قاسم در مبارزه با استکبار و داعشی که دشمنان به وجود آورده بودند تجلیل کنند گفت: داعش را درست کرده بودند تا به ایران بیایند و مردم ما امروز قدر امنیتی که مدافعان حرم ایجاد کردند می‌دانند.

خاتمی با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی کلک داعش را کند افزود:  هفت میلیون در تهران آمدند تا بگویند ما خدمتگزاران مردم را دوست داریم و خدمت آنها از یادمان نمی‌رود.

وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی ۲۴ ساله بود که به جبهه وارد شد و تا امروز حدود ۴۰ سال در جبه‌ها حضور داشت گفت: حتی خون حاج قاسم هم نقش آفرینی کرده و مجلس عراق اخراج نظامیان آمریکایی از خاک عراق را تصویب کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه کسانی که در راه خدا تلاش می‌کنند آثار زحماتشان از بین رفتنی نیست افزود: او شیفته فاطمیه بود و منزل شخصی خود را وقف مراسم فاطمیه کرد، فاطمیه نزدیک است و اگر چه حاج قاسم امسال نیست اما راه او ادامه دارد.

این مطلب برایم مفید است
32 نفر این پست را پسندیده اند