با عرضه شکر تنظیم بازاری، قیمت شکر در برخی فروشگاه‌ها به کیلویی ۳۴۰۰ تومان عرضه می‌شود.

مشاهدات خبرنگار فارس حاکی است، برای گرفتن شکر تنظیم بازاری که برای هر نفر ۳ کیلوگرم داده می‌شود و در برخی فروشگاه‌ها مانند شرکت‌های تعاونی و فروشگاه‌های بزرگ عرضه می‌شود صف‌های حدود ۲۰ نفره بسته می‌شود.

مشاهدات خبرنگار فارس از یکی از این فروشگاه‌ها در منطقه ۱۹ تهران حمایت از این دارد که سهمیه‌های ۲ تن برای توزیع هر نفر سه کیلوگرم اختصاص یافته و حدود ۲۰ نفر جلو این مغازه‌ها صف بسته می‌شود که برای گرفتن ۳ کیلو گرم شکر حدود نیم ساعت زمان می‌برد.

یکی از فروشندگان فروشگاه تعاونی به خبرنگار فارس، گفت: تخصیص شکر تنظیم بازاری به فروشگاه‌ها آغاز شده و قول داده‌اند که روزانه این سهمیه‌ها را اختصاص دهند. با توزیع این شکر قیمت بازار شکسته می‌شود.

روز گذشته دبیر انجمن صنایع قند و شکر به خبرنگار فارس گفت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن شکر تا آخر شهریور به بازار کشور تزریق می‌شود که بخشی از آن تولید داخل است و بخش زیاد آن واردات خواهد شد.

وی اضافه کرد: از آنجایی که واردکنندگان تعهد محضری می‌دهند که قیمت شکر وارداتی را به کیلویی ۳۴۰۰ تومان عرضه کنند، قیمت شکر طی چند روز آینده متعادل خواهد شد و باید به همان قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار برگردد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی هم روز گذشته گفت: در سه روز گذشته بیش از ۲۰ هزار تن با قیمت مصوب ۳۴۰۰ تومان به بازار عرضه شده و فروش آن در میادین و فروشگاه‌های منتخب آغاز شده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت هم با بیان اینکه از روز اول ماه رمضان شکر تنظیم بازاری در میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود، گفت: تا کنون ۱۵۰ تن شکر تنظیم بازاری تحویل میادین میوه و تره‌بار شده است.

یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت استان تهران هم قول داده بود که طی روز‌های آتی بازار شکر متعادل شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند