صبح امروز در حالی هفدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران لرستان با حضور محمد شریعتمداری برگزار شد که میز لاکچری چیده شده برای صرف صبحانه، انتقاد وزیر را به دنبال داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مخلفات گوناگون میز صبحانه بیان داشت: نان و پنیر ساده کافی بود، به خاطر ریا نمی‌گویم، در خانه و زندگی شخصی خود اگر دلتان خواست گوجه و خیار و گردو بگذارید.

وی با بیان اینکه زندگی اداری و شرایط حال حاضر کشور این ریخت‌وپاش را ایجاب نمی‌کند، افزود: این حرف گدا صفتی نیست، در سفری که به مالزی داشتم عطسه کردم و دستمال کاغذی در جیب نداشتم، هر چه روی میز را نگاه کردم دستمالی را نیز ندیدم، گفتند که در اجرای سیاست‌های جدید دولت در صرفه‌جویی، دستمال کاغذی را از روی میزهای اداری برداشته‌ایم.

شریعتمداری ادامه داد: از پول بیت‌المال این اقدامات را انجام ندهیم چرا که والله، بالله و تاالله حرام است، حداقل‌های ضروری رعایت شوند، به جزء نان و پنیر و آب هیچ چیز دیگری بر روی میز نگذاریم، هر وقت خارجی‌ها آمدند یک ظرف پسته و شکلات و ... بگذاریم.

13971224000201_Test_NewPhotoFree

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از پول بیت‌المال که نمی‌توان لوتی‌گری کرد، گفت: «قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود»، اگر این مهم را رعایت کردید مردم نیز موضوعات دیگر را رعایت می‌کنند.

وی بیان داشت: نترسید از اینکه بگویند خسیس است، به جای این ریخت‌و‌پاش‌ها به آموزش، تأمین معیشت و مسکن کارمندها برسید چرا که این موضوع بهترین هنر است.

شریعتمداری افزود: نسکافه در کجای فرهنگ ما ایرانی‌ها است که در هر جایی می‌رویم بساط آب جوش و نسکافه فراهم است، در لرستان چای لری می‌آوردیم و بیشتر از آن چیزی نبود، بنابراین به اصول و فرهنگ پر افتخار خود برگردیم.