آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۱۰۶

 • زورآزمایی خودرویی دولت و مجلس

  دنیای‌اقتصاد: دولت و مجلس شورای اسلامی در حالی موافق ادامه نرخ‌گذاری دستوری خودرو نیستند که این روزها تعیین شیوه جایگزین، به محل اختلاف آنها تبدیل شده است. طی چند ماه گذشته تصمیم‌گیری درباره تداوم یا حذف نرخ‌گذاری دستوری خودرو، به سوژه‌ای داغ در دولت و مجلس شورای اسلامی تبدیل شده و هر کدام طرح‌هایی اختصاصی در این مورد تدوین کرده‌اند. وزیر صنعت،معدن و تجارت بارها تاکید کرده موافق نرخ‌گذاری دستوری نیست و مجلسی‌ها نیز طرحی را مبنی بر عرضه خودروهای داخلی در بورس عرضه کرده‌اند. با این حال اما وزارت صمت رسما از آزادسازی قیمت خودرو (به‌عنوان روش جایگزین نرخ‌گذاری دستوری) نمی‌گوید و از سوی دیگر برخی نمایندگان مجلس نیز اخیرا مواضعی منفی در مورد این روش (آزادسازی) گرفته‌اند.
 • تقاضای واقعی خودرو چقدر است؟

  دنیای اقتصاد: وزیر صمت نیاز کشور به خودرو را بیش از دو میلیون دستگاه در سال اعلام کرد.
 • مدیران قبل از ماسک در تسلا

  دنیای‌اقتصاد: ایلان ماسک در حقیقت چهارمین مدیر‌عامل این شرکت است که از سال ۲۰۰۸ سکان هدایت آن را برعهده گرفت.به گزارش سایپانیوز، هرچند که امروزه همه تسلا را متعلق به ایلان ماسک می‌دانند اما او بنیان‌گذار این شرکت نبود و آن را راه‌اندازی نکرد اما طی سال‌های گذشته به‌تدریج به بزرگ‌ترین سهامدار آن تبدیل شد. ماسک در همان سال‌های ابتدایی سرمایه‌گذاری در آن را آغاز کرد و بر رشد آن نظارت داشت.
 • اپل به حضور در بازار خودرو فکر می‌کند؟

  دنیای اقتصاد: اپل می‌خواهد خودروی برقی یا خودران بسازد، شایعه‌ای که مدت‌هاست سر زبان‌ها است و ممکن است به حقیقت بپیوندد ولی این اتفاق زودتر از ۲۰۲۴ نخواهد افتاد. به گزارش سایپانیوز، یک دهه پیش خبر توسعه خودروی برقی اپل هیاهوی زیادی به پا کرد و قبل از آنکه چنین خودرویی در جاده‌ها دیده شود، به یکباره متوقف شد. اما حالا وال‌استریت ژورنال و سی‌ان‌بی‌سی خبر از بازگشت اپل به مسابقه می‌دهند. اما این بار هم می‌تواند به نتیجه نرسد.
 • کامیون‌های گازسوز در ناوگان آمازون

  تسنیم: شرکت مالک فروشگاه اینترنتی آمازون اعلام کرد به‌منظور کاهش آلودگی هوا در ایالات‌متحده آمریکا صدها کامیون که با گاز طبیعی فشرده کار می‌کنند سفارش داده است. به گزارش رویترز، شرکت مالک فروشگاه اینترنتی آمازون روز جمعه اعلام کرد به منظور کاهش آلودگی هوا در ایالات‌متحده آمریکا صدها کامیون که با گاز طبیعی فشرده کار می‌کنند سفارش داده است. شیوع ویروس‌کرونا در جهان طی سال ۲۰۲۰ باعث افزایش فعالیت فروشگاه‌های اینترنتی و تحویل کالاها در محل شد. در حالی‌که تعداد متوسط کامیون‌ها بیش از سطح سال ۲۰۱۹ بود، حمل و نقل خودروهای مسافربری کاهش یافت. اما این افزایش در فعالیت‌های جاده‌ای به‌معنای آلودگی بیشتر است چرا‌که کامیون‌های سنگین از سوختی استفاده می‌کنند که گازهای گلخانه‌ای بیشتری نسبت به وسایل نقلیه مسافربری تولید می‌کنند.
 • ثبات بازار خودرو

  ایسنا: رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران، با بیان اینکه طی ۱۰ روز اخیر قیمت‌ها در بازار دارای ثبات بوده و تغییر قیمتی نداشته است؛ تاکید کرد که تقاضای کاذب در بازار فروکش کرده و تنها خریدارانی که نیاز واقعی به خودرو دارند، خرید خود را انجام می‌دهند و پیش‌بینی ما این است که تا پایان سال نه‌تنها افزایش قیمتی نخواهیم داشت، بلکه با افزایش عرضه نیز شاهد ریزش بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود. سعید موتمنی در رابطه با وضعیت فعلی بازار خودرو و روند قیمت‌ها در آن، اظهار کرد: طی ۱۰ روز گذشته، تغییر قیمتی در بازار ایجاد نشده و قیمت‌ها همان قیمت‌های ۱۰ روز گذشته با یک تا دو درصد نوسان پیش‌ رفته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر