آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۰۵۵

 • آماده‌باش بازار به ریسک‌های غیراقتصادی

  دنیای‌اقتصاد: بازار خودرو طی هفته جاری با فاصله گرفتن از ثبات نسبی بار دیگر، دچار نوسان شد، اتفاقی که علاوه بر افت و خیز ارز، با بیم و امید شهروندان نسبت به آینده نیز در ارتباط بود.
 • سنگ بزرگ رشد ۵۰ درصدی تولید خودرو

  دنیای‌اقتصاد: «سنگ بزرگ نشانه نزدن است» این ضرب‌المثل در مواقعی به‌کار برده می‌شود که افراد از انجام کارهای بزرگی سخن می‌گویند که احتمال عملیاتی شدن آن با توجه به مشهودات، منتفی است. حالا این ضرب المثل در مورد برنامه‌ریزی برای تولید خودرو یا استراتژی این صنعت کاربردی شده؛ چراکه مسوولان صنعتی و سیاست‌گذار خودرو بدون در نظر گرفتن امکانات و شرایط خودروسازی کشور، وعده‌های ناممکن می‌دهند.
 • تست بی‌ام‌و برقی در شرایط قطبی

  سایپانیوز: بی‌ام‌و خودروی برقی آی ایکس را به قطب برده تا آن را در هوای بسیار سرد هم امتحان کند. با راندن بی‌ام‌و شاسی بلند ‌ای‌ایکس iX در هوای یخبندان قطب، مهندسان این شرکت علاوه بر نمایش توانمندی‌های این خودرو، فرصت پیدا می‌کنند که سامانه‌های تعلیق و انتقال قدرت به چهار چرخ را کالیبره کنند.
 • مونتاژ ون و وانت فولکس در پاکستان

  سایپانیوز: گروه خودروسازی فولکس واگن برای بازار خودروی پاکستان ون و وانت مونتاژ می‌کند.
 • کاهش ۲۷ درصدی فروش خودرو در فرانسه

  مهر: کمیته تولیدکنندگان اتومبیل فرانسه (CCFA) اعلام کرد: فروش خودرو در فرانسه در ماه نوامبر تحت تاثیر دومین دور محدودیت‌های قرنطینه‌ای، ۰۳/ ۲۷ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
 • رشد تولید؛ تنها راه کاهش قیمت

  فارس: سخنگوی انجمن قطعه‌سازان از مصوبه جدیدی برای تخصیص تسهیلات ۱۳ هزار میلیارد تومانی به صنعت خودرو خبر داده و می‌گوید: تأخیر در اجرای این مصوبه عاملی برای توقف تولید قطعه‌سازان، کاهش تیراژ تولید خودرو و جهش دوباره قیمت‌ها در بازار خواهد بود. فرهاد بهنیا ادامه می‌دهد این مصوبه در کمیسیون مشترک وزارت صنعت، بانک مرکزی و سایر نهادها طی یک ماه اخیر صادر شده است.
 • آمادگی ایران‌خودرو برای تولید مجدد در سوریه

  ایکوپرس: مشاور معاون اول رئیس‌جمهوری ضمن ابراز رضایت از اقدامات گروه صنعتی ایران‌خودرو در توسعه و تولید محصول، گفت: توانایی‌های این مجموعه موجب افتخار بوده و زمینه‌ساز خوداتکایی در تولید می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر