آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۰۵۴

 • ریشه انباشت خودرو در کارخانه‌ها

  دنیای‌اقتصاد: سیاست‌گذار به جای کنترل تورم، بر تعیین قیمت برای کالاها از جمله خودرو اصرار دارد؛ به‌طوری‌که این رفتار باعث آشفتگی در بازارها شده است. دپوی خودرو در کارخانه‌ها واکنشی معنادار ازسوی خودروسازان است که به خاطر ناهمخوانی رشد هزینه تولید و سرکوب «قیمت بازار» صورت می‌گیرد.
 • خودروهایی که مشمول قیمت‌گذاری نمی‌شوند

  دنیای‌اقتصاد: با گذشت بیش از دو هفته از دستور حسن روحانی رئیس‌جمهور به وزیر صمت مبنی بر آماده سازی طرحی برای افزایش تولید و کاهش التهابات بازار خودرو، هنوز خبری از جزئیات یا زمان اجرای این طرح از سوی وزارت صمت اعلام نشده است. رئیس‌جمهور اوایل آذرماه امسال در زمینه جهش تولید، دو دستور ویژه به وزیر صمت و وزیر نفت داد و به آنها تاکید کرد که برنامه‌های خود را جهت افزایش تولید آماده و به ستاد اقتصادی دولت ارسال کنند.
 • هوندا در مسیر حذف بنزینی‌ها

  ایسنا: در راستای عمل به تعهدات محیط‌زیستی، هوندا به زودی تولید خودروهای بنزینی را متوقف می‌کند. به نقل از اتوکار، خودروسازی ژاپنی هوندا در نظر دارد از سال ۲۰۲۲ عرضه خودروهای بنزینی ساخت این شرکت را در اروپا متوقف کند.
 • فراخوان خودروهای برقی کره‌ای

  تسنیم: وزارت حمل‌و‌نقل کره جنوبی اعلام کرد ۵ هزار و ۸۶۴ خودروی برقی مدل کونا و همچنین خودروهای نکسو متعلق به شرکت هیوندای به خاطر نقص سیستم ترمز فراخوان می‌شوند.
 • عرضه خودروی برقی بدون نیاز به شارژ

  خودروی برقی که سازنده آن ادعا می‌کند نیازی به شارژ ندارد سال آینده راهی بازار می‌شود.
 • ساماندهی بازار خودرو با طرح مجلس یا دولت؟

  مهر: اگر چه مجلس سه ماه است که طرح ساماندهی بازار خودرو را با رایزنی با دولت در دستور کار قرار داده، با این حال وزیر صمت چهارم آذر بسته جداگانه‌ای را برای بهبود صنعت خودرو، به دولت ارسال کرد.
 • خروج تدریجی دلالان از بازار خودرو

  فارس: روند نزولی قیمت خودرو در بازار باعث شده دلالان کم‌کم از این بازار خارج شوند. افت قیمت خودرو در پی کاهش نرخ ارز و رشد عرضه خودرو در بازار باعث ادامه روند کاهشی قیمت‌ها در بازار خودرو شده است.
 • ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در ژاپن

  ژاپن جدیدترین کشوری است که مهلت ممنوعیت فروش خودروهای جدید بنزینی و دیزلی را اعلام کرد. بر اساس این گزارش، ژاپن مقرر کرده است در اواسط دهه ۲۰۳۰ خودروسازان فروش وسایل نقلیه مجهز به سوخت فسیلی را متوقف کنند. یادآوری این نکته مهم است که نخست‌وزیر ژاپن در ماه اکتبر متعهد شده است که انتشار گازهای گلخانه‌ای در این کشور را تا تا سال ۲۰۵۰ صفر کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر