آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۰۵۳

 • بن‌بست وعده‌های خودرویی

  دنیای‌اقتصاد: نزدیک به ۸ ماه تا پایان کار دولت دوازدهم باقی مانده، این در شرایطی است که هر روز بر تعداد وعده‌ها و شعارهای مسوولان صنعتی و خودرویی کشور مبنی‌بر بهبود صنعت و بازار خودرو افزوده می‌شود.
 • انحصارشکنی از «خودرو» با کدام برنامه؟

  دنیای‌اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت بار دیگر از انحصار در بازار خودروی کشور صحبت به میان آورد و بر لزوم تقویت بخش‌خصوصی برای خروج از این وضعیت تاکید کرد. علیرضا رزم‌حسینی طی دوران کوتاهی که از سکانداری‌اش در وزارت صمت می‌گذرد، همواره بر انحصاری بودن بازار خودروی کشور تاکید و عنوان کرده که باید این انحصار شکسته شود، با این حال طرح و برنامه مشخصی از سوی وی در این مورد اعلام نشده است. در این بین تنها موردی که وزیر صمت همواره بر آن به‌عنوان راهکاری برای شکست انحصار بازار خودرو تاکید کرده، تقویت بخش خصوصی است.
 • ورود خودران ‌ها ۵ تا ۱۰ سال دیگر

  فارس: مدیرعامل شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان پیش بینی کرد احتمالا بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ خودروهای خودران وارد خیابان‌ها شوند. راشاتودی گزارش داد که هربرت دیس، مدیرعامل شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان، پیش‌بینی کرد تا سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ شاهد ورود خودروهای خودران به خیابان‌ها خواهیم بود.
 • درخواست برای انتخاب برتر اسم خودرو

  سایپانیوز: انتخاب اسم یا نام هیچ وقت کار آسانی نبوده و اسم‌های خوب را هم در این صد سال گذشته خودروسازان تا توانسته‌اند انتخاب کرده‌اند. تصور کنید وینسنت ون‌گوگ به جای «شب پرستاره» که روی میلیون‌ها لیوان، پوستر، پازل و... چاپ شده، نامی مثل SN۳۰۵ انتخاب می‌کرد. یا برج ایفل را با ۹۸۴ET نام‌گذاری می‌کردند چون ارتفاع آن از سطح زمین ۹۸۴ فوت است. واقعیت این است که همه خودروها هم یک مدل گِل رُس داشته‌اند و گاهی در حد خلق هنری مثل آثار ون‌گوگ مستحق نام‌هایی بهتر و هنری‌تر هستند.
 • تبیین راهکار‌های واردات خودرو در مجلس

  خانه ملت: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در طرح تحول در تولید و عرضه خودرو که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال چکش‌کاری است راهکار‌هایی برای واردات خودرو پیش‌بینی شده است. حجت‌الله فیروزی درباره پیش‌بینی درآمد ۲هزار میلیارد تومانی از محل حقوق ورودی خودرو در سال آینده، گفت: در صورت تصویب این طرح و تبدیل آن به قانون امکان تحقق درآمد‌های پیش‌بینی شده در بودجه ۱۴۰۰ از محل واردات خودرو فراهم می‌شود.
 • فروش فوق‌العاده ۸ محصول سایپا آغاز شد

  ایرنا: فروش فوق‌العاده هشت محصول گروه خودروسازی سایپا از روز گذشته آغازشد که تا دو روز آینده ادامه دارد.متقاضیان برای ثبت‌نام دو روز فرصت دارند که به‌صورت شبانه‌روزی به سایت اینترنتی فروش محصولات این گروه خودروسازی مراجعه کنند.در راستای ایجاد امکان فرصت برابر ثبت‌نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد سازوکار شناسایی و عرضه خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی، فروش فوق‌العاده هشت محصول تیبا صندوق‌دار، سایپا ۱۵۱، نیسان تک‌سوز، نیسان تک‌سوز آپشنال، نیسان دوگانه‌سوز، نیسان دوگانه‌سوز آپشنال، نیسان دیزل یورو ۵ و پادراپلاس با لاستیک رادیال از امروز آغاز شد.در طرح فروش فوق‌العاده، خودروها ۹۰ روزه تحویل متقاضیان می‌شود.برپایه آمارهای سامانه کدال، گروه صنعتی سایپا موفق شد در هشت ماهه امسال ۲۰۹ هزار و ۵۳۴ دستگاه خودرو شامل ۵۰ هزار و ۴۱۳ دستگاه خودرو در خانواده پراید، ۱۴۰ هزار و ۵۵۹ دستگاه در خانواده تیبا، ۱۰ دستگاه سراتو، ۱۳ دستگاه آریو و ۱۸ هزار و ۵۰۹ دستگاه وانت پراید (سایپا ۱۵۱) تولید کند.همچنین تولید ۳۰ دستگاه شاهین به‌عنوان محصول جدید و نوبرانه سایپا، در این آمارها خودنمایی می‌کند که همگی آنها مربوط به آمار آبان‌ماه این شرکت است.
 • تولید انبوه شاهین

  سایپانیوز: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از آغاز تولید انبوه محصول جدید این گروه خودروسازی خبر داد و گفت: خط تولید انبوه شاهین سایپا از ۱۵ آذرماه آغاز به کار کرد.سیدجواد سلیمانی همزمان با بازدید از خط تولید نخستین محصول پلت‌فرم SP۱۰۰ سایپا، اظهار کرد: تیراژ تولید روزانه شاهین در این خط تولید از ۵ دستگاه آغاز و به مرور افزایش پیدا خواهد کرد.
 • حرکت پرشتاب تسلا در بازار سرمایه

  ایسنا: انتظار می‌رود روند صعودی ارزش سهام تسلا کماکان ادامه دار باشد.به گزارش بیزینس اینسایدر، توسعه گسترده بازارهای تسلا در کنار معرفی محصولات جدید، رونمایی از نسل آینده خودروی وانت ساخت این شرکت و همچنین توسعه بیشتر فناوری خودروهای خودران باعث شده‌اند تا امسال برای تسلا رویایی رقم بخورد و ارزش سهام آن در ماه دسامبر نسبت به ابتدای امسال حدود ۶ برابر شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر