آرشیو روزنامه شماره ۴۷۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۷۰۲

 • کارگردان تغییرات مدیریتی

  دنیای اقتصاد: دو هفته و اندی از انتصاب فرشاد مقیمی به‌عنوان مدیرعامل ایران خودرو می‌گذرد و بحث‌ها بر سر اینکه وی انتخاب وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده یا هیات‌مدیره شرکت، همچنان ادامه دارد. چهارم شهریور امسال و در حالی که ایران خودرو پس از برکناری هاشم یکه‌زارع، یک هفته بدون مدیرعامل بود، خبر رسید فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت سکان هدایت این شرکت را در دست گرفته است. جدا از اینکه مقیمی از تجربه خاصی در خودروسازی برخوردار نیست و در مقایسه با مدیران پیشین ایران خودرو بسیار جوان‌تر است، نکته مهم دیگر به نحوه انتخاب وی برای سکانداری بزرگ‌ترین خودروساز ایران مربوط می‌شود. هرچند مقیمی حالا وارد سومین هفته مدیرعاملی‌اش در ایران خودرو شده و حواشی این انتخاب کمتر از قبل است، اما واکاوی چگونگی انتخاب وی می‌تواند به این پرسش همیشگی که مدیران عامل خودروسازی را واقعا چه کسی یا چه جریان و نهادی تعیین می‌کند، به نوعی پاسخ دهد.
 • رازهای رنو در ایران

  دنیای اقتصاد: از هشدار تعطیلی خودروسازی خصوصی کشور گرفته تا فاش شدن رازهای رنو در پسابرجام و همچنین افت شدید تولید دوگانه‌سوزها، اهم اخبار خودرویی این هفته بودند.
 • چهاردهمین ماه بحران خودرویی در چین

  دنیای اقتصاد: میزان فروش خودرو در چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان در ماه آگوست نیز با افت ۹/ ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ روبه‌رو شد تا روند نزولی فروش خودرو در این بازار برای چهاردهمین ماه متوالی رقم بخورد.
 • رد مذاکرات ادغام رنو و فیات

  دنیای اقتصاد: تیری بالور، مدیرعامل شرکت رنو اعلام کرده است که مذاکرات پیرامون پیشنهاد فیات‌کرایسلر برای ادغام دو خودروساز مربوط به گذشته بوده و مذاکرات از سرگرفته نشده‌ است.
 • تدوین استاندارد ملی سیلندرهای گاز خودرو

  دنیای اقتصاد: در نهصد و پنجاه و یکمین اجلاسیه کمیته ملی خودرو و نیروی محرکه سازمان ملی استاندارد ایران، پیش‌نویس استاندارد ملی با عنوان «سیلندرهای گاز-بازرسی نصب و بازسنجی کیفیت سیلندرهای فشار زیاد نصب شده روی خودروها به‌منظور ذخیره گاز طبیعی به‌عنوان سوخت» به تصویب رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران، آزیتا خضرایی، مدیرکل دفتر تدوین استانداردهای ملی، هدف از تدوین این استاندارد را تعیین الزامات نصب شده روی خودروها دانست و گفت: نسخه نهایی این استاندارد برای بهره‌برداری کاربران و صاحب‌نظران به‌زودی روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی استاندارد ایران به نشانی www.isiri.gov.ir قرار خواهد گرفت.
 • برق بازار خودرو جهان را می‌گیرد

  تسنیم: یک شرکت مشاوره‌ای پیش‌بینی کرد فروش خودروهای برقی در جهان تا ۱۳ سال آینده به ۵۰ درصد از کل فروش خودروهای جدید در جهان می‌رسد. بر این اساس و تا سال ۲۰۵۰ نیز ۷۳ درصد مردم با خودروهای الکتریکی سفر می‌کنند.بنابر گزارش رویترز، شرکت مشاوره انرژی «دی‌ان‌وی» در جدیدترین پیش‌بینی خود اعلام کرد فروش خودروهای برقی در ۲۰۳۲ به ۵۰ درصد از کل فروش خودروهای جدید در جهان می‌رسد، این در حالی است که پیش‌بینی سال گذشته این شرکت اواسط دهه ۲۰۳۰ بود. تا اواسط قرن جاری نیز ۷۳ درصد مسافران در جهان با خودروهای الکتریکی سفر خواهند کرد، حال آنکه این رقم در حال حاضر تنها ۵/ ۲ درصد است. در نروژ مقر شرکت «دی‌ان‌وی»، بیش از ۴۰ درصد تمام خودروهای جدید فروخته شده در ۸ ماه اول سال‌جاری میلادی برقی بوده‌اند که بیشترین حد در کل جهان است. دولت نروژ می‌خواهد این رقم را تا ۲۰۲۵ به ۱۰۰ درصد برساند. پیش‌بینی می‌شود هزینه سالانه شبکه برق برای اتصال هزاران مزرعه خورشیدی و بادی و میلیون‌ها خودروی برقی، بیش از دو برابر شود و به ۷/ ۱ تریلیون دلار برسد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر