آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۹۳

 • سنگ بزرگ افزایش تولید؛ کاهش قیمت

  دنیای اقتصاد: بارها از سوی سیاست‌گذار کلان خودرو شنیده شده که افزایش تولید در کنار کاهش قیمت باید در راس برنامه خودروسازان قرار بگیرد. این برنامه‌ریزی در شرایطی به مدیرعامل جدید ایران خودرو نیز دیکته شده که در حال حاضر مشکل بزرگ خودروسازان در افزایش تولید، سرکوب قیمت یا قیمت‌گذاری دستوری است. سرکوب قیمتی سال هاست که خودروسازان را در کنار نبود بهره‌وری، عدم مدیریت صحیح و همچنین قدیمی بودن تکنولوژی تولید با ضرر هنگفتی در تولید مواجه کرده است. حال باید دید که با وجود چنین شرایطی (قیمت‌گذاری دستوری) «شعار افزایش تولید، کاهش قیمت» عملی خواهد شد ؟
 • حذف خودروهای قدیمی؛ بدون تاریخ، بدون جانشین

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت بار دیگر صحبت از خروج خودروهای قدیمی از خطوط تولید خودروسازان به میان آورد. با این حال زمان خاصی برای حذف آنها اعلام نکرد و در مورد محصولات جایگزین نیز حرفی نزد.
 • ایجاد ۱۰۰۰ شغل در برزیل توسط فولکس

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فولکس‌واگن در نظر دارد تا سرمایه‌گذاری ۵۵۷ میلیون دلاری را در یکی از کارخانه‌های خود واقع در برزیل انجام دهد. این خبر را فرماندار سائو‌پائولو، در جریان دیدار از مقر اصلی فولکس‌واگن در آلمان به خبرنگاران اعلام کرد. سائو‌پائولو اکنون قطب اصلی خودروسازی برزیل به‌شمار می‌آید با این حال طی سال‌های گذشته سلطه این ایالت بر خودروسازی برزیل کاسته شده است چراکه دیگر ایالت‌ها طرح‌های جذاب‌تری را برای معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های خودروساز اجرایی کرده‌اند، از این‌رو مقامات سائو‌پائولو به تکاپو افتاده‌اند تا سیطره خود را در این صنعت حفظ کنند و در همین راستا طرحی را کلید زده‌اند که بنابر آن به خودروسازانی که حداقل ۲۰۰ میلیون دلار در یکی از کارخانه‌های خود در سائو پائولو سرمایه‌گذاری کرده یا ۴۰۰ شغل جدید را در این ایالت ایجاد کنند، تا ۲۵‌درصد از مالیات ارزش افزوده تولیدات آنها کاسته خواهد شد. فرماندار سائو‌پائولو می‌گوید که درپی سرمایه‌گذاری فولکس‌واگن، ۱۰۰۰ شغل جدید در این ایالت ایجاد خواهد شد.
 • خداحافظی با آینه‌های جانبی خودروها

  دنیای اقتصاد: به گزارش رویترز، «موسسه ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا» اعلام کرده است که آزمون‌های مربوط به خودروهای مجهز به دوربین‌های جانبی به‌جای آینه‌های معمولی را آغاز خواهد کرد. این موسسه قرار است رفتار رانندگی و چگونگی مانور تغییر لاین حرکتی را در چنین خودروهایی بررسی ‌کند و همچنین به عموم مردم اجازه اظهارنظر دراین‌باره را ‌بدهد. آزمون‌های مزبور در ابتدا بر خودروهای سواری تمرکز خواهند داشت و سپس خودروهای بزرگ‌تر را نیز شامل خواهند شد.اتحادیه خودروسازان که نماینده شرکت‌هایی همچون جنرال‌موتورز، فولکس‌واگن، تسلا و تویوتا در آمریکاست در سال ۲۰۱۴ از این سازمان درخواست کرده بود تا خودروها به‌صورت قانونی بتوانند از دوربین‌ها به‌جای آینه‌های جانبی استفاده کنند. دایملر نیز درخواست مشابهی داشته است.ورود دوربین‌های جانبی از خودروهای مفهومی به مدل‌های تولیدی مدت زیادی طول کشیده است اما به محض به‌کارگیری این فناوری، به سرعت گسترش یافته است. لکسوس «ای‌اس»در بازار ژاپن نخستین خودروی تولیدی بوده که از این دوربین‌ها استفاده کرده است.
 • فراخوان ۳۰ هزار کیا در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی کیا بیش از ۳۰ هزار دستگاه شاسی‌بلند جدید «تلوراید ۲۰۲۰ » را در آمریکا فراخوان خواهد داد. بیانیه منتشر شده توسط «سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا» نشان می‌دهد که کمربند ایمنی کیا تلوراید ۲۰۲۰ تولید شده بین ۹ ژانویه تا ۵ آگوست ۲۰۱۹ در جورجیا ممکن است به‌درستی مونتاژ نشده باشد. این کمربندهای ایمنی برای بازارهای خاورمیانه و آمریکای‌شمالی طراحی شده‌اند. این نقص بزرگ به این معنی است که قطعات کمربند ایمنی فاقد ویژگی جمع‌کننده قفل خودکار بوده و بنابراین با قوانین آمریکا هماهنگی ندارد. طبق قوانین کشور آمریکا، کمربند ایمنی خودروها باید دارای بخش قابل قفل شدن باشد تا بتوان از آن برای نصب سیستم حفاظت کودک استفاده کرد. تخمین زده می‌شود حدود یک ‌درصد از تعداد ۳۰ هزار و ۱۶۰ دستگاه تلوراید یاد شده دارای چنین نقصی هستند. اگر کودکی در صندلی جلو یا صندلی‌های ردیف دوم و سوم نشسته باشد و تصادفی رخ دهد سیستم حفاظت از کودک به‌صورت مناسب عمل نمی‌کند و این موضوع ریسک جراحت را افزایش می‌دهد.
 • خدمات جدید برای دارندگان بی‌ام‌و و مینی

  گروه بنگاه‌ها: پرشیاخودرو در ادامه توسعه فعالیت‌های خود در زمینه برند‌های ب‌ام‌و و مینی، نخستین شعبه «پرشیاخودرو بوتیک» را افتتاح کرد.شرکت پرشیا خودرو که فروش و خدمات پس از فروش برند‌های ب‌ام‌و و مینی را در ایران بر عهده دارد، به دنبال برنامه‌های خود برای توسعه کسب و کار و ارتقای جایگاه دو برند اصلی و مطرح اروپایی در بازار ایران، نخستین شعبه «پرشیاخودرو بوتیک» را در نمایندگی ۲۰۲ واقع در سعادت‌آباد تهران افتتاح کرد.«پرشیاخودرو بوتیک» مجموعه‌ای از امکاناتی است که مالکان و علاقه‌مندان برند‌های ب‌ام‌و و مینی برای خود و خودروهایشان به آن نیاز دارند و در طراحی آن تلاش شده همه امکانات در زیر یک سقف در اختیار این علاقه‌مندان برند‌های ب‌ام‌و و مینی قرار گیرد. «پرشیاخودرو بوتیک» محلی برای مشتاقان و علاقه‌مندان خودرو به‌ویژه ب‌ام‌و و مینی است تا در یک محیط دوستانه و در فضایی اختصاصی، زمانی را در کنار یکدیگر بگذرانند.ارائه اکسسوری‌های اصلی ب‌ام‌و و مینی، ارائه رینگ و لاستیک‌های استاندارد و موردتایید برند آلمانی و ارائه سرویس تیونینگ بخشی از امکاناتی است که در «پرشیاخودرو بوتیک» در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. علاوه بر این امکانات پذیرایی VIP از تمامی حاضران در «پرشیاخودرو بوتیک» نیز فراهم شده است.
 • دلایل کاهش قیمت خودرو

  ایسنا: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با استقبال از ورود قوه‌قضائیه به تخلفات خودرو‌سازی، آن را موجب امیدوار شدن مشتریان دانست.
 • دستور عرضه سه محصول جدید به ایران خودرو

  ایکوپرس: وزیر صنعت، معدن و تجارت، گروه صنعتی ایران خودرو را مکلف به تولید و عرضه سه محصول جدید تا پایان سال‌جاری کرد. رضا رحمانی در بازدید سرزده از خطوط تولید ایران خودرو و نشست با مدیرعامل و معاونان این شرکت، خواستار توقف تولید یکی از محصولات این شرکت شد.وی در نشست با مدیرعامل این خودروساز بر انجام تعهدات به مشتریان تاکید کرد و گفت: مردم از عملکرد خودروسازان ناراضی هستند، بنابراین باید از همین امروز مسیری جدید را در نظر گرفته و با برنامه زمان‌بندی نسبت به انجام تعهدات اقدام کنید.وی درعین حال تصریح کرد: با بازدیدی که از ایران‌خودرو داشتم نگرانی از بابت انجام تعهدات وجود ندارد و قطعا تا قبل از پایان سال تعهدات معوق به‌روز خواهد شد. رحمانی تکمیل خودروهای کف پارکینگ، افزایش تیراژ تولید، افزایش عمق ساخت داخل و فروش اموال مازاد را از محورهای اصلی ایران‌خودرو عنوان کرد و گفت: مبنا بر این است که اموال و املاک غیرتولیدی هرچه سریع تر واگذار شود؛ این سیاستی است که مطلقا برای اجرای آن کوتاه نمی‌آییم.وی یکی دیگر از محورهای مورد نظر را اصلاح رابطه میان ایران‌خودرو و قطعه‌سازان عنوان کرد و گفت: نیاز است که قطعه‌سازان احساس کنند عضو یک خانواده هستند؛ باید این رابطه طبق اصول و قواعدی تنظیم شود تا دو طرف به راحتی بتوانند مسائل و مشکلاتشان را حل و فصل کنند. وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با تاکید بر استفاده از استارت‌آپ‌ها در صنعت خودرو گفت: باید با استفاده از فکر شرکت‌های استارت‌آپ در حوزه‌های مختلف از جمله تامین مالی تحول ایجاد کرد.وی افزود: در صنعت خودرو پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی وجود دارد که در هیچ‌جای دیگری نیست.
 • ‌‎از سرمایه‌های موجود صنعت خودرو حمایت می‌کنیم

  ‌‎گروه بنگاه‌ها: تمام تلاش کمیسیون صنایع و معادن مجلس این است که از سرمایه‌های موجود در بخش صنعت خودرو و سایر صنایع حمایت کند.محمدرضا نجفی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در بازدید از کارخانه استام صنعت از زیرمجموعه‌های گروه عظام با اعلام این مطلب گفت: البته هیچ نهاد و مجموعه‌ای بی‌اشکال نیست، گروه عظام نیز مجموعه بزرگی را پایه‌گذاری کرده است که در کل در مسیر درستی برای افزایش ظرفیت‌های کشور حرکت می‌کند و همه تلاش بر این است که اشکالات کمتر شود و شتاب و حرکت ما در جهت درست منتج به نتایج خوب ملی و امنیت کار و سرمایه‌گذاری سالم شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر