آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۹۲

 • اثر ارز و عرضه بر بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: در پی رخدادهای سیاسی و اقتصادی و البته قضایی اخیر، بازار خودرو سیری نزولی را در قیمت تجربه کرده و خودروهای داخلی و وارداتی‌ها با کاهش قیمت طی این یکی، دو هفته مواجه شده‌اند. البته روند نزولی قیمت مختص همه خودروها نبوده و برخی محصولات ثبات خود را حفظ کرده‌اند، هرچند شرایط کلی بازار از کاهش قیمت حکایت دارد. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، منحنی قیمت خودروهای داخلی و خارجی به خصوص طی هفته جاری نزولی بوده است. به گفته آنها، در بازار خودروهای داخلی کاهش قیمت تا مرز حدودا ۳ میلیون تومان نیز رخ داده و در بازار وارداتی‌ها نیز قیمت برخی محصولات تا ۳۰ میلیون تومان نیز افت کرده است. فعالان بازار دو دلیل عمده را برای روند نزولی قیمت خودرو مطرح می‌کنند که عبارتند از «افزایش عرضه خودرو به بازار»، «نزولی شدن نرخ ارز».
 • از افت تولید تا انتخاب مدیردولتی برای خودرو

  دنیای اقتصاد: در هفته‌ای که گذشت انتخاب فرشاد مقیمی به‌عنوان مدیرعامل جدید ایران خودرو، انتشار آمار تولید شرکت‌های خودروساز، آزادی دو عضو کمیسیون صنایع مجلس به قید وثیقه که در هفته گذشته به جرم اخلال در بازار خودرو بازداشت شده بودند و همچنین انتشار جزئیات تخلفات کارلوس گوسن در شرکت نیسان عناوین اخبار مهم خودرویی را تشکیل می‌دهند.
 • تولد اتحاد تویوتا و سوزوکی

  دنیای‌اقتصاد: شرکت تویوتا‌موتور و سوزوکی‌موتور قصد دارند تا در راستای تسهیل توسعه‌های فناوری و پاسخ مناسب به گردباد تحولات در صنعت خودرو، یک اتحاد در زمینه تقسیم سرمایه‌گذاری‌ها ایجاد کنند.
 • عقب‌نشینی پکن از کنترل بازار خودرو

  دنیای‌اقتصاد: با گذشت بیش از یک‌سال از آغاز بحران در چین به دلیل کاهش تقاضای مشتریان، اکنون مقامات این کشور که بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان را دراختیار دارد تصمیم گرفته‌اند تا با تغییر در سیاست‌گذاری‌های چندماه گذشته، محدودیت‌ها را برای فروش خودرو به صورت تدریجی کاهش دهند، تا استقبال مشتریان در بازار افزایش یابد.
 • گریز هیوندای از بحران

  دنیای‌اقتصاد: شرکت خودروسازی هیوندای‌موتور توانسته است به کمک توافقی پیرامون دستمزد‌ها با اتحادیه کارگران این شرکت در کره‌جنوبی از وقوع یک اعتصاب کارگری پس از هشت سال در این شرکت جلوگیری کند.
 • نظر وزیر درباره وضعیت یک خودروساز خصوصی

  ایسنا: وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: اگر خودروسازان در تحویل خودروهای مشتریان قصوری داشته باشند، حتما با آنها برخورد می‌شود.رضا رحمانی در حاشیه جلسه روز گذشته هیات دولت درباره مشکلات کارخانه صنعت خودرو آذربایجان اظهار کرد: تعدادی از خودروسازان که قطعات آنها وابسته به واردات بود با مشکلات مواجه شده‌اند که این شرکت هم جزو همین خودروسازان است. دوستان ما و سازمان حمایت از مصرف‌کننده پیگیر حل مشکلات این خودروسازان هستند. برنامه ما هم این است که خودروسازانی که قطعات آنها وابسته به خارج از کشور است در اولویت قرار بگیرند تا قطعات وارد شده و خودروها تولید و تحویل مشتری شوند.
 • برگزاری ۵ میز تعمیق ساخت داخل خودرو تا پایان امسال

  روابط عمومی وزارت صمت: مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری پنج میز تعمیق ساخت داخل تا پایان سال در حوزه خودرو خبر داد که با کمک شرکت‌های خودروسازی، قطعه‌سازان و انجمن‌ها به‌صورت هفتگی پایش و پیگیری می‌شود.رضا مفیدی در این زمینه گفت: میز نخست در اواخر تیرماه با حجم قرارداد ۷۴۰ میلیارد تومانی و تولید ۳۵ قطعه توسط ۳۲ قطعه‌ساز و کاهش ارزبری ۸۵ میلیون یورویی انجام شد.
 • ایتالیایی‌ها به‌دنبال خودروهای وطنی

  ایسنا: آمارها نشان می‌دهد مشتریان ایتالیایی ترجیح می‌دهند خودروهای وطنی خودروسازان ایتالیایی را خریداری و استفاده کنند. از آنجا که ایتالیا یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازارهای فروش خودرو در جهان به‌شمار می‌رود، آمار و گزارش‌های متعددی درباره سهم برندها و شرکت‌های خودروساز در این کشور منتشر می‌شود تا نشان دهد کدام یک از خودروسازان سهم بیشتری از بازار ایتالیا را به خود اختصاص داده است.حالا بر اساس نمودار و آمارهای منتشره از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی استاتیستا می‌توان دریافت که مشتریان ایتالیایی ترجیح می‌دهند از خودروهای ساخت شرکت‌های وطنی استفاده کنند.

بیشتر