آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۲۶

 • قدم اول در مسیر آزادسازی

  دنیای اقتصاد: قیمت‌گذاری خودروهای پرتیراژ با ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار در شرایطی پنج‌شنبه گذشته توسط شرکت سایپا کلید خورد که قائم‌مقام وزیر صنعت در گفت‌و‌گویی از اعلام قیمت نهایی خودرو تا دو هفته آینده خبر داد.
 • سه ایراد پایدار خودروهای داخلی

  دنیای اقتصاد: آمار مربوط به میزان رضایت عمومی از کیفیت اولیه خودروهای داخلی نشان می‌دهد عیوب اصلی مدنظر مشتریان از سال ۹۲ تا ۹۶ همچنان به قوت خود باقی بوده و با وجود این تکرر، خودروسازان اقدام چشمگیری در راستای رفع آنها انجام نداده‌اند.
 • پیش‌بینی افت فروش خودرو در آمریکا

  دنیای اقتصاد: جدیدترین پیش‌بینی انجمن نمایندگی‌های خودروی ملی آمریکا (NADA) نشان می‌دهد که امسال حداقل ۸/ ۱۶ میلیون دستگاه خودرو و پیکاپ در آمریکا به‌فروش خواهد رسید. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ تعداد ۳/ ۱۷ میلیون دستگاه از این خودرو در بازار به فروش رفت که چهارمین سال از نظر بهترین فروش تاریخ بازار آمریکا محسوب می‌شود. یک اقتصاد‌دان این انجمن می‌گوید: «ما انتظار داریم وضعیت فروش کنونی ادامه یابد.
 • تمایل به وضع مجدد تعرفه

  دنیای اقتصاد: یک سناتور آمریکایی به‌نام چارلز گرسلی که ریاست کمیته مالی سنا را بر عهده دارد روز چهارشنبه اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مایل است تا برای خودروهای وارداتی دوباره تعرفه وضع کند، اقدامی که می‌تواند باعث شود اتحادیه اروپا با یک قرارداد تجاری جدید موافقت کند. این سناتور جمهوری‌خواه به خبرنگاران گفت: ‌«من فکر می‌کنم رئیس‌جمهوری به این کار تمایل دارد. تصور می‌کنم اروپا نسبت به این تعرفه‌ها بسیار نگران است... این می‌تواند ابزاری باشد برای کشاندن اروپا بر سر میز مذاکره.»
 • فراخوان فورد برای لینکلن ناتیلوس

  دنیای اقتصاد: لینکلن ناتیلوس از تابستان سال میلادی گذشته وارد بازار شده اما در این فاصله‌ زمانی مشمول چند فراخوان از سوی شرکت خودروسازی فورد شده است.
 • معادل‌سازی خودروهای ثبت‌نامی

  شاتا: وزیر صمت گفت: درباره خودروهایی که به‌دلیل تحریم، قطعات آنها وارد نمی‌شود، مقرر شد که معادل‌سازی کنند و خودروهایی را که امکان تولید دارند و مشخصات آنها نزدیک به خودروی ثبت‌نامی است، تحویل دهند.
 • فروش ۱۰۱ هزار دستگاه رنو به ایران

  تسنیم: مجموع فروش رنوی فرانسه به ایران در سال ۲۰۱۸ بالغ‌بر ۱۰۱ هزار و ۳۴۷ دستگاه بوده که این رقم نسبت به سال قبل از آن افت ۴۵ درصدی داشته است.
 • دعوت ایران خودرو از قطعه‌سازان

  ایکوپرس: گروه صنعتی ایران خودرو در فراخوانی از همه قطعه‌سازان کشور دعوت کرد تا با هدف مقابله با تحریم‌ها، در داخلی‌سازی قطعات پیشرفته خودرو (های‌تک) مشارکت کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر