آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۲۵

 • فراگیری رکود همزمان با اعلام قیمت‌ها

  دنیای‌اقتصاد: اعلام قیمت‌های جدید محصولات پرتیراژ خودروسازان هم نتوانست طی هفته‌جاری بازار را از رکود و خاموشی نجات دهد. هر چند برخی از دست اندرکاران بازار تاکید می‌کردند که با تعیین تکلیف محصولات کمتر از ۴۵ میلیون تومان، بازار خودرو نیز تحرکی از خود نشان خواهد داد اما طی هفته جاری بازار خودرو بدون تاثیر پذیری از این اتفاق به روند ملال آور خود ادامه داد.
 • آغاز پیش‌فروش خودرو با قیمت‌های جدید

  دنیای‌اقتصاد: از اعلام رسمی قیمت جدید محصولات گروه خودروسازی سایپا و اعلام کیفیت خودروهای داخلی تا استقبال مشتریان از پیش‌فروش‌های جدید و ایراد بانک مرکزی به یکی از بندهای مصوبه ترخیص خودروهای وارداتی، عمده اتفاقات مهم این هفته در صنعت و بازار خودرو کشور به‌شمار می‌روند. همچنین در بخش خودروسازی جهان نیز، همکاری مشترک فورد و فولکس واگن از اخبار مهم این هفته بود.
 • دمیدن روح تازه در لوتوس

  دنیای‌اقتصاد: به نظرمی‌رسد شرکت خودروسازی لوتوس پس از پشت سرگذاشتن فراز و نشیب‌های فراوان، سرانجام به روزهای خوب خود می‌رسد. این برند انگلیسی در سال ۲۰۱۷ توسط شرکت چینی جیلی خریداری شد و با توجه به موفقیت ولوو و زیرمجموعه آن یعنی پل‌استار پس از به مالکیت درآمدن توسط جیلی، می‌توان آینده خوبی را برای لوتوس نیز متصور بود.
 • تصمیم احتمالی رنو برای برکناری گوسن

  دنیای اقتصاد: منابع آگاه به رویترز خبر داده‌اند که دولت فرانسه بنا دارد تا کارلوس گوسن، رئیس و مدیرعامل این شرکت را که به‌ اتهام فساد مالی و فرار مالیاتی در بازداشت به سر می‌برد، از سمت خود برکنار کند.
 • فراخوان محصولات کیا در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی کیا بنا دارد تا ده‌ها هزار از خودروها و شاسی‌بلند‌های خود را در آمریکا فراخوان دهد. براساس اعلام این شرکت این فراخوان مربوط به نقص فنی احتمالی در پمپ‌بنزین خودروها خواهد بود که ممکن است به بروز آتش‌سوزی منجر شده و ریسک‌ ایمنی را برای سرنشینان آنها درپی داشته باشد.
 • موافقت دولت با اصلاحات مصوبه ترخیص خودرو

  ایسنا: دولت با اصلاحات پیشنهادی رئیس کل بانک مرکزی درخصوص مصوبه ترخیص خودروهای موجود درگمرک موافقت کرد.بر اساس مصوبه‌ای که هیات وزیران شانزدهم دی‌ماه امسال به گمرک ابلاغ کرد، ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری (بدون رعایت سال ساخت) که تا تاریخ ابلاغ تصویب‌نامه (۱۶ دی) دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی باشند، به‌صورت بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی با اظهار منشأ ارز به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بلامانع است و همه ثبت سفارش‌های قبلی خودرو (اعم از بانکی و غیربانکی) لغو می‌شود.
 • سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است

  ایسنا: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مورد پراید با بیان اینکه قیمت تمام شده این خودرو از قیمت فروش آن بالاتر است، قیمت کارخانه‌ای هر دستگاه از این خودرو را ۲۰۰۰ دلار اعلام کرد.
 • واکنش وزیر صنعت به اعتراض برخی خریداران خودرو

  ایسنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به اعتراض روز گذشته برخی خریداران خودرو در مقابل این وزارتخانه تاکید کرد که خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.روز گذشته برخی خریداران خودروهای داخلی در اعتراض به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعتراض کردند که این موضوع واکنش رضا رحمانی وزیر صمت را به دنبال داشت.طبق اعلام این وزارتخانه، رحمانی در این زمینه اعلام کرد: «وزیر صمت در کنار مردم و مطالبه‌گر حقوق مردم از خودروسازان است. در جلسات روزهای اخیر به جد از مدیران دو خودروساز بزرگ خواسته که براساس قراردادها روند تحویل خودروها تسریع شود. قراردادهای قطعی مشمول افزایش قیمت نمی‌شود.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر