آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۱۳

 • ابزارهای آزادسازی قیمت خودرو

  دنیای‌اقتصاد: بازار خودرو کشور این روزها شرایط خاصی را تجربه می‌کند؛ از یکسو خودروسازان خواستار آزادی قیمت هستند و از سوی دیگر، همه ابزارهای آزادسازی فراهم نیست.
 • دلیل تعلل در اعلام قیمت‌های جدید

  دنیای اقتصاد: این روزها کنترل قیمت خودرو در بازار تبدیل به هدفی دست نیافتنی برای دولت شده است. ماجرا از این قرار است که شورای رقابت در تیرماه سال‌جاری مجوز افزایش قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان را تا سقف ۱/ ۷ درصدی به خودروسازان داد.
 • تمرکز چین بر بازار جنوب‌شرق آسیا

  دنیای اقتصاد: شرکت هیوندای موتور بنا دارد تا خودروهای ساخته‌شده خود در چین را که در یک پروژه همکاری با شرکت‌های چینی تولید می‌شود، به جنوب‌شرقی آسیا صادر کند.
 • حضور فولکس‌واگن در غنا و نیجریه

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فولکس‌واگن تفاهم‌نامه‌ای را برای توسعه تجارت خودرو در نیجریه و غنا به امضا رسانده‌است. بر این اساس فولکس‌واگن اعلام کرده‌است که قصد دارد مونتاژ خودروهای خود در غنا را آغاز کند.
 • لغو واردات کراس اوور فورد به آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت فوردموتور برنامه خود را برای واردات خودروی کراس‌اوور خود که در چین ساخته شده است لغو کرد. این شرکت دلیل این تصمیم را تاثیرات تعرفه‌ای خودرو که دونالد ترامپ آنها را اعمال کرده‌است، عنوان کرد.
 • برخورد قاطع دولت با احتکار خودرو

  ایرنا: رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان بر عزم دولت برای برخورد با محتکران تاکید کرد و گفت: چنانچه احتکار در هر زمینه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت محرز شود، با آن برخورد جدی خواهد شد و اطلاع‌رسانی لازم نیز انجام می‌گیرد.محمود نوابی در واکنش به اخبار احتکار خودرو ازسوی تولید‌کنندگان افزود: طبق گزارشی که خودروسازان داده‌اند، تعدادی از خودروهای تولید شده هنوز به مرحله تجاری نرسیده‌اند و تولیدکننده مجبور است این خودروها را تا کامل شدن فرآیند تولید در انبار نگهداری کند.وی توضیح داد: دلیل وارد نشدن این خودروها به بازار نقص در تعدادی از قطعات آنها است و با تامین قطعات این خودروها در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.
 • ایجاد شرایط رقابتی؛ درمان صنعت خودرو

  تسنیم: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که در صنعتی انحصار شکل بگیرد، هزینه‌های تولید افزایش و بهره‌وری کاهش می‌یابد و شرایط کنونی صنعت خودرو محصول سوء‌مدیریت این صنعت است.
 • درخواست برای حضور نهادهای امنیتی در بازار خودرو

  ایسنا: دبیر انجمن خودروسازان ایران به شبهات مطرح شده مبنی‌بر احتکار خودرو از سوی خودروسازان پاسخ داد.احمد نعمت‌بخش اظهار کرد: متاسفانه در آشفتگی پیش آمده در بازار خودرو برخی آدرس غلط داده و می‌گویند که خودروسازان محصولات خود را احتکار کرده‌اند و به همین دلیل قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو افزایش یافته است.
 • جوابیه

  در گزارش روز گذشته، با عنوان «خروجی طرح نظارتی مجلس از خودرو» از قول محمدرضا نجفی، نماینده تهران و عضو کمیسیون صنایع نقل شده بود که وی کاهش عرضه از سوی خودروسازان را ناشی از کمبود قطعه دانسته بود، که این سطر به درخواست این نماینده مجلس به این صورت اصلاح می‌شود: «بنده، مستندی در ارتباط با کاهش عرضه به‌دلیل احتکار یا کمبود قطعه در اختیار ندارم، بنابراین در این ارتباط داوری نمی‌کنم.»

بیشتر