آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۱۲

 • خروجی طرح نظارتی مجلس از خودرو

  دنیای اقتصاد: مجلس شورای اسلامی این روزها پرکارتر از همیشه به‌نظر می‌رسد. بعد از استیضاح دو وزیر کابینه دولت دوازدهم در سال جدید، استیضاح سومین وزیر روحانی یعنی وزیر صنعت معدن و تجارت نیز اعلام وصول شد، این در شرایطی است که همزمان با طرح استیضاح شریعتمداری، تحقیق و تفحص از خودروسازان نیز مورد موافقت قرار گرفت. هرچند به‌نظر می‌رسد موضوعاتی همچون قیمت، احتکار و عدم‌عرضه مناسب خودرو به بازار مجلس را به طرح تحقیق و تحفص از صنعت خودرو واداشته اما به گفته یکی از نمایندگان، این طرح از ابتدای سال گذشته توسط عده‌ای از مجلسیان تهیه شده بود، با این حال به‌دلیل چالش‌های بیشمار صنعت خودرو، هربار ارائه آن به تعویق می‌افتاد اما همان‌طور که گفته شد موافقت با طرح تحقیق و تفحص از صنعت خودرو با استیضاح محمد شریعتمداری، وزیر صنعت معدن و تجارت همزمانی پیدا کرده است.
 • ریشه اصلی تولید ناقص خودرو

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه خودروسازی ایران هنوز یک ماه نگذشته، خودروسازان می‌گویند بخشی از محصولاتشان به‌دلیل کسری قطعه، انبار شده و امکان عرضه به بازار ندارند.
 • ترامپ درخواست خودرویی اروپا را رد کرد

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درخواست اتحادیه اروپا برای لغو دوجانبه تعرفه‌های خودرو میان واشنگتن و بروکسل را رد کرده است. ترامپ با این توجیه که مشتریان اروپایی معمولا عادت به خرید خودروهای تولید همین قاره را دارند تاکید کرده است که این پیشنهاد به اندازه کافی مناسب نیست. ساعاتی قبل از این اظهار‌نظر ترامپ کمیسیونر تجاری پارلمان اروپا در کمیسیون تجاری از آمادگی اروپا برای به صفر رساندن تعرفه‌های خود بر خودرو در قبال انجام اقدام مشابه از سوی آمریکا خبر داد.
 • ورود چری برقی به اروپا در سال ۲۰۲۰

  دنیای‌اقتصاد: به گفته مدیر‌عامل شرکت خودروسازی چری که یک خودروساز چینی به‌شمار می‌آید، این شرکت تا سال ۲۰۲۰ خودرو شاسی‌بلند برقی خود را روانه بازار اروپا نخواهد کرد.
 • چالش تمام‌نشدنی برای فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فولکس‌واگن اعلام کرده است که تنها نیمی از مدل‌های اصلی این شرکت در راستای قوانین و رژیم جدید آزمایش آلایندگی قرار دارند. قرار است از اواخر ماه سپتامبر تمامی خودروهای تولیدی در اروپا واجد شرایط محدودیت‌های جدیدی تحت‌عنوان آزمایش آلایندگی خودروهای سبک WLTP باشند. این در حالی ‌است که فولکس‌واگن تنها توانسته ‌است برای ۷ مدل از ۱۴ مدل خود مجوزهای لازم در این‌باره را دریافت کند.
 • عرضه ۴۰ هزار خودرو از امروز

  خانه ملت: عضو کمیسیون صنایع مجلس توضیحاتی را درباره نحوه فروش و عرضه ۴۰ هزار خودرو به بازار ارائه کرد که براساس آن، صاحبان خودروهای جدید تا یک سال قادر به فروش آن نخواهند بود. سعید باستانی گفت: در نشست اخیر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، آخرین وضع بازار خودرو مورد بررسی قرار گرفت. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر شرکت ایران‌خودرو، ۲۴ هزار محصول و شرکت سایپا ۱۶ هزار خودرو دارد که برخی از آنها به‌دلیل کمبود قطعه، کامل نیستند. وی تاکید کرد: براساس جمع‌بندی جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزارت صنعت، مقرر شده قطعات وارداتی مربوط به خودروهای مذکور با سرعت از گمرکات ترخیص شوند. این نماینده مجلس افزود: مقرر شده فروش قطعی خودرو از امروز به متقاضیان و مصرف‌کنندگان نهایی خودرو با کارت ملی انجام شود. باستانی تصریح کرد: براساس تدابیر انجام شده و در راستای حذف دلالی کاذب در بازار خودرو، خریداران خودرو تا یک سال حق صلح یا به عبارتی فروش را به شخص دیگری ندارند.
 • حرکت صنعتگران در مسیر اهداف دولت

  محسن جهرودي مديرعامل گروه خودروسازي سايپا
  هفته دولت، یادآور فداکاری و تعهد خالصانه شهدای مظلوم و گران‌قدر انقلاب اسلامی و ملت ایران به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر و دیگر شهدای دولت در عهد جمهوری اسلامی است؛ شهدایی که با نثار خون پاک خود در سخت‌ترین ایام پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این نهال نوپا را سرزنده‌تر و تناورتر ساختند. امروز باگذر از آن ایام، انقلاب اسلامی ملت ایران در سایه رشادت‌ها و فداکاری‌های خیل عظیمی از خدمتگزاران دولت در همه دوره‌ها، به حرکت خود در مسیری پرفراز و نشیب ادامه داده و به ثبات و بلوغ شگرفی دست یافته که پشتوانه‌ای عظیم همچون رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری، حمایت ملی و خدمتگزاری صادقانه دولتمردان را باخود به همراه دارد. مجموعه دولت دوازدهم، ریاست محترم جمهوری و سایر دست‌اندرکاران دولت خدمتگزار نیز به‌عنوان مجموعه مستقر در قوه اجرایی کشور، در نهایت امر، هدفی جز سربلندی و سعادت میهن عزیزمان و مردم قدرشناس ندارند و بی‌شک برای تحقق این هدف والا روز و شب را به هم پیوند داده و مشغول خدمت‌رسانی به آحاد ملت شریف ایران هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر