آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۰۷

 • شارژ قیمت خودرو از دو منبع

  دنیای‌اقتصاد: در روزهایی که منحنی قیمت در بازار خودرو همچنان در حال صعود است، به‌نظر می‌رسد مشتریان به‌زودی افزایش قیمتی دوباره را تجربه خواهند کرد و در آینده‌ای دورتر با شوک قیمتی بزرگی نیز مواجه خواهند شد.
 • محرومیت قطعه‌سازان از دریافت ارز دولتی

  دنیای اقتصاد: هفته گذشته اخباری مبنی‌بر اینکه قطعه‌سازان نیز مشمول دریافت ارز دولتی می‌شوند، در فضای رسانه‌ای منتشر شد، این در شرایطی است که رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در گفت‌وگو با «ایسنا» اختصاص ارز دولتی برای واردات مواد اولیه قطعه‌سازان را تکذیب کرد.
 • فراخوان جیپ و دوج

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فیات‌کرایسلر بیش از ۱۵۴ هزار دستگاه خودروی جیپ و دوج خود را فراخوان می‌کند. علت این فراخوان مشکلی است که در سیستم ترمز این خودروها مشاهده شده است.
 • دردسر جدید فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: پس از دردسرهای طولانی‌مدتی که شرکت خودروسازی فولکس‌واگن با آنها مواجه بود، حالا در تازه‌ترین تحول، گروه‌های محیط‌زیست و کشاورزان مکزیک از این خودروساز آلمانی شکایت کرده‌اند که یکی از کارخانه‌ها متعلق به این شرکت در مکزیک با استفاده از یک تکنولوژی خاص در وضعیت جوی منطقه دست برده و باعث آسیب زدن به محصولات کشاورزی منطقه شده است. گفته می‌شود این کارخانه برای محفوظ نگه داشتن خودروهای موجود در محوطه روباز، از یک تکنولوژی پرتاب امواج صوتی استفاده کرده است تا از تشکیل و نزول تگرگ در منطقه جلوگیری کند.
 • نقص در سیم‌های شارژ خودروهای فورد

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فورد سیم‌های شارژر خودروهای هیبرید و برقی خود را فراخوان داده است. علت این فراخوان احتمال داغ شدن این سیم‌ها و آتش گرفتن آنها در هنگام اتصال به پریزهای خانگی عنوان شده است. براساس این فراخوان، بالغ بر ۵۰ هزار سیم شارژر خودروی هیبریدی و برقی شرکت خودروسازی فورد فراخوان شده‌اند.
 • خودروسازان به تعطیلات رفتند

  ايسنا: خودروسازان و قطعه‌سازان از دیروز به مدت یک هفته به تعطیلات می‌روند. طبق رسمی نانوشته در صنعت خودرو و قطعه‌سازی، این صنایع در تابستان هر سال به مدت یک هفته خطوط تولید را متوقف کرده و به تعطیلات تابستانی می‌روند. در این میان از فرصت توقف خطوط تولید برای انجام عملیات اوورهال و بازسازی خطوط تولید استفاده می‌شود. امسال نیز این اتفاق افتاده و از امروز تعطیلات تابستانی خودروسازان به مدت یک هفته آغاز خواهد شد.
 • تعدیل قیمت خودرو در گرو سیاست ارزی

  ایرنا: نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سیاست ارزی دولت مشخص‌کننده سطح تعدیل قیمت‌ خودروهاست و با شرایط کنونی افزایش قیمت برخی قطعات اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد. فریدون احمدی درباره درخواست خودروسازان و قطعه‌سازان برای آزادسازی قیمت‌ها افزود: بحث آزادسازی قیمت‌ها هیچ گاه مطرح نبوده، بلکه «منطقی‌سازی» قیمت‌ها مورد نظر است.
 • اجرای استانداردها دستوری نیست

  خانه ملت: رامین‌ نورقلی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص اعمال استانداردهای ۸۵‌گانه ازسوی خودروسازان تا دی‌ماه سال جاری اظهار کرد: در نظر گرفتن استانداردهای جدید قطعا لازم است، اما با توجه به زمان در نظر گرفته شده بسیار سخت است که خودروسازان بتوانند تمام استانداردهای لازم را اعمال کنند.

بیشتر