آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۰۶

 • تعجیلی در تولید و عرضه خودرو نیست

  دنیای اقتصاد: محتکر و احتکارکننده الفاظی است که پس از اعمال تحریم‌های بین‌المللی به وفور و در اظهارات مسوولان نظارتی، قضایی و نمایندگان مجلس به‌کار برده می‌شود. در بین این اظهارات اما بیش از دیگر تولیدکنندگان، خودروسازان متهم به احتکار کالای تولیدی می‌شوند. هرچند محتکر بودن خودروسازان بارها ازسوی فعالان این صنعت و مسوولان صنعتی تکذیب و ازسوی مراجع نظارتی و نمایندگان مجلس مورد تایید قرار گرفته، اما با گذشت حدود سه ماه از اولین ادعا، پرونده احتکار خودروسازان همچنان باز است. در این زمینه به‌نظر می‌رسد که با توجه به تلاطمات بازار و در ادامه آن عرضه قطره‌چکانی خودرو برخی، خودروسازان را مقصر اصلی می‌شناسند و آنها را متهم به احتکار خودرو می‌کنند.
 • رکود وارداتی‌ها، تداوم نوسان داخلی‌ها

  دنیای اقتصاد: روند افزایشی قیمت‌ها در بازار داخلی در حالی ادامه‌دار است که بازار خودروهای وارداتی در رکودی سنگین به سر می‌برد.بعد از اعلام بسته جدید ارزی در نیمه مرداد ماه جاری، دست‌اندرکاران صنعت خودرو تلاش‌هایی را برای آزادسازی قیمت خودرو در دستور کار قرار داده‌اند. با این حال تابلوی اعلام قیمت خودروسازان، قیمت‌هایی را نشان می‌دهد که در خرداد ماه گذشته ازسوی شورای رقابت تعیین شده است.
 • اتهام جدید فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: هفته‌نامه آلمانی اشپیگل اعلام کرد هربرت دیس،‌ مدیر گروه خودروسازی فولکس‌واگن دو ماه زودتر از برملا شدن تقلب در آزمایش موتورهای دیزل، از این موضوع باخبر شده اما چیزی به سهامداران فولکس‌واگن نگفته است.
 • نگاه تسلا به جیب عربستان

  دنیای اقتصاد: ایلان ماسک، مدیر تسلا می‌گوید پول لازم برای خارج کردن این کارخانه از بورس را از طریق صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی تامین خواهد کرد. بنیان‌گذار این شرکت خودروسازی الکتریکی دو هفته پیش در یک توییت اعلام کرد پول لازم برای خرید همه سهام به قیمتی بالاتر از قیمت روز بازار و خصوصی کردن تسلا را فراهم کرده است. این خبر بازار را به‌شدت متلاطم کرد و برای ساعاتی قیمت سهام تسلا به شدت افزایش یافت.
 • توقف تولید آئودی با جعبه دنده دستی در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی آئودی بنا دارد تا در سال ۲۰۱۹ تولید مدل‌های A۴ و A۵ خود که در آمریکا به جعبه‌ دنده دستی مجهز بوده‌اند را متوقف کند. اما آئودی برای اتخاذ این تصمیم دلیل موجهی دارد؛ طی سال‌های اخیر تنها ۵ درصد از فروش آئودی در آمریکا را این دو مدل که دارای جعبه دنده دستی هستند تشکیل داده‌اند و این خودروساز آلمانی مجبور بود پول زیادی را صرف تولید این خودروها کند.
 • حباب ۳۰ درصدی قیمت در بازار وارداتی‌ها

  ایسنا: رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در بازار خودروهای وارداتی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت‌های فعلی حباب است که باید کاهش یابد. کوروش مرشدسلوک اظهار کرد: ممنوعیت یکباره واردات خودرو و در نتیجه محدودیت عرضه، باعث افزایش قیمت غیرواقعی و ایجاد حباب در بازار خودروهای وارداتی شده است.
 • دی‌ماه آخرین فرصت برای رعایت استانداردها

  ‌ایسنا: معاون تدوین و ترویج سازمان استاندارد گفت: خودروسازان تا آخر دی‌ماه فرصت دارند تا استانداردهای هشتاد و پنج‌گانه اعلام شده را رعایت و تولیدات خود را براساس این استانداردها انجام دهند.سودابه یحیی‌زاده ‌‌در پاسخ به سوالی در مورد استقبال خودروسازان از استانداردهای اعلام شده سازمان استاندارد اظهار کرد: ما مرحله به مرحله این استانداردها را ابلاغ کردیم تا خودروسازان نسبت به اعمال آن اقدام کنند که آخرین مرحله آن دی‌ماه خواهد بود و تمام خودروسازان باید ۸۵ استاندارد اعلام شده این سازمان را رعایت کنند.
 • دلیل کندی ثبت‌نام در طرح فروش اینترنتی ایران‌خودرو

  ایسنا: ایران‌خودرو اعلام کرد: محدودیت‌هایی که در راستای کاهش واسطه‌گری و سفته‌بازی در ثبت‌نام‌ها اعمال شده از جمله محدودیت ثبت‌نام هر کد ملی و عدم امکان خرید برای مشتریانی که در شش ماه گذشته از ایران‌خودرو خرید کرده‌اند، باعث کندی در روند ثبت‌نام در فرآیند فروش محصولات شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر