شماره روزنامه ۴۵۵۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۰۸

 • ضربه‌گیر تحریم‌ها در صنعت خودرو

  دنیای‌اقتصاد: صنعت خودروی کشور بار دیگر، آزمون تحریم‌ها را پیش‌روی خود دارد. این صنعت پیش از این نیز در سال‌های ۹۲-۹۱ طعم تلخ تحریم‌ها را چشیده بود، با این حال در آن سال‌ها به‌دلیل مواجهه یکباره با محدودیت‌های بین‌المللی و نبود تجربه کافی برای مقابله با آن، از این رهگذر با لطمات جبران‌ناپذیری روبه‌رو شد. کاهش تیراژ، کاهش کیفیت، افزایش هزینه‌های تولید به‌دلیل جایگزینی واسطه‌ها با شرکت‌های اصلی در تامین قطعات و مواد اولیه موردنیاز را می‌توان از چالش‌های صنعت خودرو در دور اول تحریم‌ها دانست.
 • تعلل در انتشار گزارش کیفی خودرو

  دنیای‌اقتصاد: در شرایطی که انتشار گزارش کیفیت خودروهای داخلی طی دو سه سال گذشته در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده، روند اعلام این گزارش به‌دلیل تعلل وزارتخانه، مختل شده است. چند سالی می‌شود که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اقدام به ارزیابی کیفی خودروهای داخلی می‌کند و طبق آن، مشخص می‌شود محصولات تولیدی صنعت خودرو کشور از چه سطح کیفی برخوردار هستند.
 • عزم تویوتا برای ارتقای خودروهای خودران

  دنیای اقتصاد: قرار است چهار گروه مختلف شرکت خودروسازی تویوتا موتور یک همکاری مشترک را در راستای تبادل فناوری خودرو‌های خودران انجام دهند تا بتوانند به نحو جدی‌تری با غول‌های فعال در این زمینه ‌مانند گروه بوش رقابت کنند.
 • رونمایی از بوگاتی دیوو

  دنیای اقتصاد: بنابر اعلام رئیس شرکت خودروسازی بوگاتی به محض پرده برداری از مدل ۲۰۱۹ بوگاتی با عنوان «دیوو» برای مالکان خودروهای بوگاتی کایرون، ۴۰ دستگاه از این خودرو به فروش رسیده است. استفان وینکل‌من رئیس بوگاتی در رابطه با معرفی مدل جدید این شرکت اعلام کرد که دیوو چالاک‌تر، سریع‌تر و دارای هندلینگ بالاتری نسبت به کایرون است. البته پلت‌فرم دیوو براساس همان مدل کایرون است.
 • عرضه مدل جدید هیوندای النترا در پاییز

  خودروی هیوندای النترا مدل ۲۰۱۹ با تغییر و تحولات چشمگیری از لحاظ طراحی ظاهری و فنی راهی بازارهای جهانی خواهد شد.
 • بسته حمایتی صنایع قطعه و خودرو در راه است

  ایرنا: امیر حسین قناتی ، مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: براساس سیاست حمایت از خودروسازی و قطعه‌سازی بسته جدید دولت در این ارتباط تدوین و جزئیات آن در آینده منتشر خواهد شد.
 • تولید ۷۰ هزار خودروی ناقص

  ايسنا: دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: تعداد خودروهایی که به‌دلیل کسری قطعات به‌صورت ناقص تولید و در کف کارخانه‌های سازنده متوقف شده‌اند، به حدود ۷۰ هزار دستگاه رسیده است. آرش محبی‌نژاد اظهار کرد: متاسفانه خودروسازان از پرداخت مطالبات قطعه‌سازان ناتوان هستند و همین موضوع موجب ایجاد مشکل در تامین نقدینگی قطعه‌سازان و تولید قطعات شده است.
 • اوضاع نابسامان بازار خودرو

  تسنیم: رئیس اتحادیه نمایشگاهداران خودرو با اعلام اینکه در خودروهای زیر ۳۰ میلیون، اختلاف قیمت از کارخانه تا بازار به ۱۳ میلیون تومان رسیده است، گفت: در خودروهای ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومانی نیز اختلاف قیمت کارخانه تا بازار به ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان رسیده است. سعید موتمنی با اشاره به اینکه نظارتی بر بازار خودرو نیست و قیمت‌ها سلیقه‌ای تعیین می‌شود، اظهار کرد: در این شرایط بازار به نفع واسطه‌هاست، به این صورت که آنها با خرید از نمایندگی‌ها و فروش در بازار، سودهای هنگفت به جیب می‌زنند.

بیشتر