آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۸۵

 • رنو در موقعیت ترک ایران

  دنیای‌اقتصاد: با اعلام مدیر اجرایی رنو، این خودروساز فرانسوی به‌دلیل خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها، احتمالا ایران را ترک خواهد کرد. با این حساب، نه‌تنها قرارداد جدید رنو در پسابرجام به بایگانی رفته و اجرا نخواهد شد، بلکه تولید محصولات قدیمی این شرکت در ایران (خانواده تندر-۹۰ و ساندرو) نیز متوقف می‌شود.
 • پژو ۳۰۱ در آستانه تولید

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که گروه خودروسازی پژوسیتروئن اعلام کرده ایران را به دلیل خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها ترک خواهد کرد، خبر می‌رسد ایکاپ (شرکت مشترک ایران‌خودرو و پژو) تولید پژو ۳۰۱ را به‌زودی کلید خواهد زد.
 • سبقت پژو سیتروئن از رقیب دیرینه

  دنیای اقتصاد: ارزش سهام گروه خودروسازی پژو سیتروئن برای نخستین بار پس از حدود یک دهه گوی سبقت را از شرکت خودروسازی رنو، رقیب اصلی خود ربود. این در حالی است که شرکت پژو سیتروئن پیش‌تر در زمینه سود آوری یک رکورد را از خود به جا گذاشته است. پس از آنکه سهام این شرکت فرانسوی با رشد ۱۶ درصدی طی روزهای اخیر رو به رو شد ارزش سرمایه آن با رسیدن به ۵/ ۲۱ میلیارد دلار بالاترین رکورد را از سال ۲۰۱۱ به نام خود ثبت کرده است.
 • اعمال تعرفه‌های خودرو روی میز ترامپ

  دنیای اقتصاد: اتاق بازرگانی و صنعت آلمان با استقبال محتاطانه از راه‌حل پیشنهاد شده در جریان دیدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و ژان کلود یانکر، رئیس کمیسیون اروپا برای اجتناب از آغاز یک جنگ تجاری هشدار داد که ممکن است گزینه اعمال تعرفه‌های خودرو از سوی دو طرف هنوز روی میز باشد.
 • ورود کراس اوور برقی جگوار به آلمان

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی جگوار ده‌ها دستگاه خودرو برقی I-Pace خود را برای رقابت با خودرو‌های شرکت مرسدس بنز به ناوگان تاکسیرانی شهر مونیخ آلمان واگذار کرده است. I-Pace نخستین خودرو کراس اوور برقی بریتانیا به‌شمار می‌آید که دارای باتری ۹۰ کیلوواتی با قیمت حدود ۸۳ هزار دلاری است.
 • جمع‌آوری خودروهای ثبت‌سفارش جعلی از بازار

  تسنیم: در روزهای گذشته تعداد محدودی از خودروهای ثبت‌سفارش جعلی ترخیص شده از گمرکات سراسر کشور، از برخی نمایشگاه‌های تهران جمع‌آوری شد.
 • واکنش ایرتویا به ثبت‌سفارش‌های غیر‌قانونی خودرو

  گروه بنگاه‌ها: شرکت ایرتویا و شرکت توسعه خدماتی بازرگانی اریتا (نماینده مرکزی ایرتویا) با انتشار اطلاعیه‌ای، نسبت به انتشار فهرست واردکنندگان خودرو از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت با هدف شفاف‌سازی تخلفات انتقاد کرد.
 • تعدیل نیرو در شرکت‌های واردکننده

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان خودرو معتقد است، انتشار لیست واردکنندگان خودرو با عجله صورت گرفته است و ایراد دارد. کوروش مرشد سلوک با اشاره به بیانیه انجمن واردکنندگان مبنی‌بر عجولانه خواندن تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دلیل عجله برای انتشار این لیست مشخص نیست و بهتر بود این لیست طبقه‌بندی و‌ تفکیک می‌شد. وی افزود: نام بسیاری از شرکت‌ها و افراد از این لیست باید حذف می‌شد؛ زیرا در دوره‌ای ثبت‌سفارش کرده‌اند که در آن دوره اصلا ممنوعیتی در کار نبوده است. مرشد سلوک گفت: با ممنوعیت واردات خودرو، پیش‌بینی می‌شود بیش از ۵۰‌درصد نیروی واردکنندگان تعدیل شود و در این شرایط انتظار می‌رود دولت و وزارت صمت همراهی بیشتری با واردکننده‌ها داشته باشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر