آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۸۴

 • ارز بازار خودرو را از سکه انداخت

  دنیای اقتصاد: تکانه‌های ارز و(البته تا حدی سکه)، بازار خودرو را هم لرزانده است، تا آنجاکه خرید و فروش در این بازار به شدت افت داشته و قیمت خودروهای داخلی نیز صعودی قابل توجه را تجربه کرده است.
 • خودروهای وارداتی قاچاق هستند؟

  دنیای اقتصاد: بحث واردات ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو که به‌صورت غیر‌قانونی وارد کشور شده است، از سه‌شنبه گذشته با اعلام اسامی افراد و شرکت‌هایی که در ورود این خودروها دخیل بودند، وارد مرحله تازه‌ای شد. در این بین بحث قاچاق بودن یا نبودن این خودروها به محل مناقشه تبدیل شده است و نظرات گوناگونی در این ارتباط مطرح است.
 • مقررات دولتی زمینه‌ساز بروز تخلفات خودرویی

  دنیای اقتصاد: پرونده تخلف در واردات خودرو اگر چه به‌نظر می‌رسد با اعلام لیست شرکت‌ها و افرادی که اقدام به ثبت‌سفارش غیرقانونی کردند، به خوان آخر رسیده، اما تعیین تکلیف متخلفان و همچنین خودروهای در گمرک مانده از دیگر موضوعات مورد انتظار در این زمینه است. انتشار لیست متخلفان ثبت‌سفارش خودرو از سوی دولت این روزها سرو صدای زیادی به پا کرده است، این در شرایطی است که انتظار می‌رود دولت تا پایان این پرونده همچنان مردم را از اقدامات صورت گرفته مطلع کند.
 • پیشنهاد خودرویی ترامپ به اروپا

  دنیای اقتصاد: ترامپ در آستانه دیدار تاریخی خود با رئیس کمیسیون اروپا خواستار لغو متقابل تمامی تعرفه‌ها و موانع تجاری ازسوی اروپا و آمریکا شد. به گزارش بلومبرگ ترامپ در توییتی اعلام کرد آمریکا و اروپا باید تمامی تعرفه‌ها، کمک‌هزینه‌ها و کلیه موانع تجاری را حذف کنند.
 • استقبال تایلند از خودروهای برقی

  دنیای اقتصاد: مقامات دولتی تایلند اعلام کردند با طرح سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیون دلاری دو خودروساز ژاپنی برای تولید خودروهای هیبریدی و برقی موافقت کرده‌اند. به گزارش رویترز شرکت‌های نیسان و هوندا برنامه‌‌ای به‌منظور تولید و توسعه خودروهای هیبریدی و برقی و نیز تولید باتری این خودروها در تایلند ارائه کرده‌اند.
 • رشد ۳۶ درصدی سود میتسوبیشی

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی میتسوبیشی اعلام کرد سود عملیاتی این شرکت ۳۶ درصد افزایش یافته است. به گزارش رویترز رشد فروش میتسوبیشی در بازارهای آسیایی سبب شد این خودروساز بتواند پیامدهای رسوایی سال ۲۰۱۶ در زمینه میزان مصرف سوخت محصولاتش را پشت سر بگذارد.
 • توقف تولید تندرایران‌خودرو شایعه است

  ایکوپرس: معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو ضمن تکذیب خبر توقف تولید تندر ۹۰ در شرکت ایران‌خودرو گفت: روند تولید و تحویل خودروی تندر ۹۰ ادامه دارد و آنچه این روزها در فضای مجازی و برخی سایت‌ها و رسانه‌ها اعلام شده شایعه‌ای بیش نیست.
 • عوامل کاهش واردات خودرو

  ایرنا: کاهش ۷۵/ ۸درصدی ترخیص پارسال خودرو از گمرک‌های کشور نسبت به سال پیش از آن در حالی رخ داد که سایت ثبت سفارش در نیمه دوم ۱۳۹۶ بسته شد.واردات خودرو در اوایل سال ۱۳۹۶ رشد شتابانی را تجربه کرد و همین امر سبب شد وزارت صنعت، معدن و تجارت در تیرماه با هدف «مدیریت منابع ارزی» سایت ثبت سفارش خودروهای خارجی را ببندد و اصلاح آیین‌نامه واردات خودرو را به دولت ارسال کند.
 • خدمات پس از فروش به مشکل خورد

  ایسنا: یک کارشناس صنعت خودرو از توقف حجم قابل توجهی قطعات یدکی خودرو در گمرکات خبر داده و هشدار داد که تاخیر پیش آمده در ترخیص این قطعات، باعث ایجاد اختلال در ارائه خدمات پس از فروش به خودروها شده است.

بیشتر