آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۵۶

 • ارز واردات خودرو به کما رفت

  دنیای‌اقتصاد: لیست کالاهای مشمول دریافت ارز با قیمت رسمی به تفکیک سه گروه کالاهای اساسی، واسطه‌ای و مصرفی در شرایطی از سوی دولت اعلام شد که برخی شنیده‌ها از اضافه شدن گروه چهارم به لیست مذکور در روزهای آینده خبر می‌دهند.
 • افزایش تولید خودروسازان خصوصی

  دنیای اقتصاد: آمار تولید خودروهای داخلی طی دو ماه ابتدایی امسال در حالی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد که طبق آن، شرکت‌های بخش خصوصی توانستند تیراژ خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲/ ۴ درصد افزایش دهند.
 • پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ

  دنیای‌اقتصاد: خودروسازان آلمانی مایلند تمامی تعرفه‌های واردات خودرو از آمریکا به اتحادیه اروپا حذف شود. نشریه وال‌استریت ژورنال گزارش داد خودروسازان آلمانی ترجیح می‌دهند تمامی تعرفه‌های ورود خودروهای آمریکایی به اتحادیه حذف شوند و در عوض دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هم از اعمال تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات خودروهای آلمانی صرف‌نظر کند.
 • جنگ تجاری مانع رشد ولوو

  دنیای‌اقتصاد: مدیر شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرد تعرفه‌های واردات در آمریکا می‌تواند مانع رشد فعالیت‌های ولوو در این کشور شود.
 • مدیر بوش به خودروسازان ترکیه پیوست

  دنیای‌اقتصاد: یکی از مدیران شرکت بوش به سرپرستی ائتلاف تولید خودروی ملی ترکیه انتخاب شد. به گزارش اتوموتیو نیوز پنج خودروساز ترکیه به تازگی یک ائتلاف تشکیل داده‌اند تا در جهت تولید خودروی برقی ملی تلاش کنند.
 • کاهش التهاب بازار خودرو

  ايسنا: رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودروی تهران از کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو در چند روز اخیر خبر داد.سعید موتمنی اظهار کرد: بازار خودرو از التهاب گذشته فاصله گرفته است و شاهد کاهش قیمت خودروهای مونتاژی و همچنین خودروهای پرتیراژ هستیم.
 • خودروسازان احتکار نکرده‌اند

  ايسنا: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: احتکار خودرویی که برخی‌ها صحبت آن را به‌میان آوردند غیرقابل تصور است، زیرا محصول تولید شده نمی‌تواند در انبار یا سوله‌ای نگهداری شود.
 • توقف تولید اتوبوس در ۲ شرکت

  ايسنا: اردیبهشت‌ماه امسال تولید انواع اتوبوس در خودروسازان داخلی کاهش یافته و در دو شرکت نیز متوقف شد. در این مدت تولید انواع اتوبوس از ۱۰۷ دستگاه در اردیبهشت‌ماه سال گذشته به ۸۶ دستگاه رسید. اردیبهشت‌ماه تولید این محصول در دو شرکت ایران خودرو دیزل و یاوران خودرو شرق متوقف شده و به ترتیب از ۱۶ و یک دستگاه در اردیبهشت‌ماه سال گذشته به صفر کاهش یافت. تولید انواع اتوبوس در پیشرو دیزل‌ آسیا نیز نزولی بوده و از هفت دستگاه در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ به دو دستگاه رسید. برخلاف این شرکت‌ها اما تولید این محصول در شرکت عقاب افشان با افزایش کمی همراه بوده و از ۸۳ دستگاه در اردیبهشت‌ماه سال گذشته به ۸۴ دستگاه افزایش یافت.
 • آغاز مرحله سوم فروش قطعی ایران‌خودرو

  ایکوپرس: گروه صنعتی ایران‌خودرو همزمان با آغاز فصل تابستان و به‌منظور تامین نیاز مشتریان و بازار، مرحله سوم فروش قطعی محصولات ایران‌خودرو ویژه عید سعید فطر را از امروز به اجرا گذاشت. بر این اساس، نام‌نویسی تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت. در این طرح، محصولات پرطرفدار ایران‌خودرو از جمله خانواده پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶، پارس، سمند و رانا با موعد تحویل مهر تا اسفند ۹۷ عرضه شده است. قیمت محصولات در این طرح قطعی و پرداخت آن در دو مرحله خواهد بود. واریز ودیعه دوم این طرح مشارکت در تولید، یک ماه پس از نام‌نویسی از اول تا دهم مردادماه۹۷ تعیین شده است. به‌منظور حفظ حقوق مشتریان واقعی محصولات و جلوگیری از سوءاستفاده برخی واسطه‌ها و سودجویان، در طرح پیش فروش قطعی دو مرحله‌ای، صلح قرارداد و خرید انصرافی امکان‌پذیر نبوده و خودرو به شخص ثبت‌نام‌کننده تحویل داده خواهد شد.مجاز بودن هر کد ملی برای نام‌نویسی صرفا یک دستگاه خودرو و ثبت‌نام مشتریان حقیقی از دیگر اهرم‌های نظارتی ایران خودرو برای حفظ حقوق مشتریان واقعی در این طرح است.متقاضیان می‌توانند به پایگاه اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بیشتر