آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۵۴

 • جا‌به‌جایی «بحران» در بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: بازار خودرو ایران این روزها با «بحران عرضه» مواجه شده و این در شرایطی است که پیش‌تر گمان می‌رفت این بازار طی سال‌جاری با بحران از ناحیه «تقاضا» مواجه شود. اخبار رسیده نشان می‌دهد شارژ بازار ازسوی عرضه‌کنندگان خودرو (چه خودروسازان و چه واردکنندگان) تحلیل رفته و بنابراین در حال حاضر خرید خودرو با توجه به صعود شدید قیمت‌ها برای عده‌ای دشوار شده است. در واقع ازآنجاکه عرضه کم شده و قیمت‌ها بالا رفته‌اند، بسیاری از مشتریان فعلا قدرت خرید نداشته و چشم انتظار آینده نشسته‌اند تا شاید نسیم ارزانی در بازار بوزد و حباب قیمتی بشکند.
 • چرا طرح ساماندهی مسکوت ماند؟

  دنیای اقتصاد: هفته گذشته طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور وزیر صنعت بررسی شد. مخالفان و موافقان طرح نظرات خود را بیان کردند و به پیشنهاد یکی از اعضا، این طرح با ۱۲ رای موافق به مدت ۶‌ماه مسکوت ماند.
 • صفحه‌ای جدید در ثبت‌سفارش غیرقانونی خودرو

  دنیای اقتصاد: پرونده ثبت‌سفارش غیرقانونی بیش از ۶ هزار و ۴۸۱ دستگاه خودرو با تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت توسط این وزارتخانه ابعاد تازه‌ای به خود گرفت.
 • فراخوان بی‌وای دی چین

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی بی‌وای‌دی، تولید‌کننده خودروهای برقی در چین، برای بیش از ۱۰ هزار دستگاه خودروی خود فراخوان اعلام کرده است. شینهوآ، خبرگزاری رسمی دولت چین روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: این فراخوان ۱۰ هزار و ۶۴ دستگاه خودروی مدل دنزا را شامل می‌شود که بین بازه زمانی ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۴ تا ۵ دسامبر ۲۰۱۷ تولید شده‌اند.
 • دستگیری مدیرعامل آئودی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل برند آئودی شرکت خودروسازی فولکس‌واگن در ارتباط با پرونده تقلب در میزان انتشار گازهای آلاینده این خودروسازی برای بازجویی ازسوی پلیس دستگیر شد. دوشنبه گذشته انتشار این خبر موجب افت شدید ارزش سهام فولکس‌واگن در فرانکفورت شد.
 • انتشار ویدئوی آتش‌گرفتن یک تسلا

  دنیای اقتصاد: انتشار ویدئوی آنلاین آتش‌گرفتن یک خودروی تسلا در یکی از خیابان‌های شلوغ شهر لس‌آنجلس در آمریکا جنجال آفرید. مری مک‌کورمک هنرپیشه، همسر مایکل موریس، ویدئویی از لحظه آتش‌ گرفتن خودروی همسرش را در اینترنت به اشتراک گذاشت.
 • تاکسی برلیانس در کمتر از دو هفته تحویل مشتریان شد

  سایپانیوز: بارگیری اولین خودروهای مشتریان مطابق نوبت فاکتور و براساس هماهنگی، انجام شده و به شهرهای مختلف کشور ارسال شده تا شاهد تغییر جدیدی در حوزه ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور باشیم. حسین کاظمی‌طرقی، مدیر فروش سازمانی و لیزینگ گروه سایپا با اشاره به قیمت مناسب خودرو، امکانات رفاهی و ایمنی راننده و سرنشینان و کیفیت بالای خودرو گفت: بهره‌گیری موتور از استاندارد یورو ۵ و گستردگی خدمات پس از فروش در سراسر کشور، مصرف سوخت بسیار کم خودرو و برنامه تولید متناسب با درخواست‌های خرید سازمان‌های تاکسیرانی کشور از عوامل انتخاب خودرو برلیانس تاکسی H۲۳۰ در حوزه ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی کشور بوده است.
 • تعرفه بالا و افزایش نرخ ارز واردات خودرو را غیر‌ممکن کرده است

  گروه بنگاه‌ها: در طول ۱۸ ماه گذشته دولت هر روز شرایط سخت‌تری را نسبت به قبل برای واردات خودرو ایجاد کرده است. بالا بردن ناگهانی تعرفه واردات خودرو باعث شد تا مصرف‌کنندگان خودرو هزینه زیادی متحمل شوند و بازار خودرو دچار بی‌ثباتی شود، هر چند یکی از بهانه‌های دولت برای این مساله ارزبری واردات خودرو از کشور عنوان شده است، اما راه‌حلی برای مصرف‌کنندگان این خودروها بیان نشده است. حال با شرایط فعلی و با بالا رفتن نرخ برابری ارز عملا واردات خودرو کاهش چشم گیری داشته تا سال ۹۷ عنوان پر چالش‌ترین سال خودروهای وارداتی را به خود اختصاص دهد.

بیشتر