آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۵۳

 • نسخه دولتی برای بازار خودرو

  دنیای‌اقتصاد: بازار خودرو در دوهفته گذشته متلاطم بود. افزایش قیمت‌ها که از ابتدای امسال بازار خودروهای وارداتی را با چالش روبه‌رو کرده بود، در دو هفته اخیر به بازار خودروهای داخلی هم سرایت کرد و شاهد افزایش قیمت خودروهای پر تیراژ در بازار بودیم.
 • هک سایت ثبت‌سفارش صحت ندارد

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که رئیس سازمان بازرسی کل کشور یکشنبه گذشته خبر از هک شدن سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و به تبع آن، ثبت‌سفارش حدود پنج هزار خودروی لوکس داد، روابط عمومی این وزارتخانه خبر مربوطه را تکذیب کرد.
 • پژوسیتروئن می‌خواهد در ایران بماند

  ایسنا: رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه موضع اخیر رنو مبنی‌بر باقی ماندن در ایران با وجود تحریم‌های آمریکا، تاثیرات مثبتی بر دیگر شرکت‌ها دارد، اظهار کرد: پژوسیتروئن نیز به ادامه همکاری با ایران تمایل دارد و به‌دنبال راه‌های تحقق این موضوع است.
 • افزایش تولید ملی ارتقای کیفیت و کرامت نیروی انسانی

  پایگاه اطلاع‌رسانی دولت: محسن قاسم جهرودی، مدیرعامل سایپا در یادداشتی که در پایگاه اطلاع‌رسانی دولت منتشر شد گزارش عملکردی از این شرکت ارائه کرد که بخشی از این یادداشت به شرح ذیل است. آمار و ارقام تولیدی گروه خودروسازی سایپا بیانگر آغاز شتاب تولید از واپسین روزهای آبان ماه ۹۶ است و درحالی‌که گروه سایپا در سال ۹۶ توانسته بود ۱۰۰ درصد برنامه خود را محقق کرده و ۶۶۶ هزار دستگاه خودرو تولید کند (۱۷ درصد بیشتر از سال ۹۵ و ۷۹درصد افزایش نسبت به سال ۹۴)، تا ۱۹ خرداد سال ۹۷ نیز توانسته ۱۲۷ هزار و ۴۵۷ دستگاه خودرو تولید کند که این به معنای شکستن رکورد تولید در همین بازه زمانی از شش سال گذشته و همچنین افزایش ۲۹۵۰۷ دستگاهی تولید نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ (رشد ۳۰ درصدی تولید) است.
 • اختصاص رتبه نخست رضایت مشتریان به نیسان

  گروه بنگاه‌ها: مطابق آخرین گزارش سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، شرکت جهان نوین آریا نمایندگی رسمی نیسان در ایران موفق شد برای سومین بار متوالی رتبه نخست در زمینه رضایت‌مندی مشتریان از فروش محصولات را در میان شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو، اعم از واردکنندگان و تولیدکنندگان، در کشور کسب کند. معاون فروش و خدمات پس از فروش نماینده رسمی نیسان با بیان این مطلب گفت: در گزارش منتشرشده از سوی ISQI، در این بررسی ۱۵ شرکت عرضه‌کننده خودرو مورد بررسی قرار گرفتند.
 • مناظره بر سر قیمت خودرو

  فارس: کارشناسان در یک برنامه تلویزیونی عنوان کردند، بازار خودرو کشور در انحصار همه‌جانبه تولید، عرضه و قیمت‌گذاری است.در این برنامه، علی خاکساری کارشناس خودرو گفت: قیمت خودرو‌های تولید داخل در مقایسه با درآمد مردم دیگر کشور‌ها ۱۰ تا ۲۰ برابر است. وی با بیان اینکه نمی‌توان قیمت خودرو‌ها را دستوری تعیین کرد، بلکه باید قیمت خودرو‌ در بازار مشخص شود، افزود:وقتی دولت همه‌جانبه از دو خودروساز بزرگ حمایت می‌کند مشخص است که قیمت‌های کنونی نیز نتیجه دخالت دولت در این دو شرکت خودروسازی است.

بیشتر