آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۴۱

 • نگرانی زنجیره خودرو از تصمیم شورای رقابت

  دنیای‌اقتصاد: شورای رقابت قرار است تا پایان خرداد قیمت جدید خودروهای داخلی را تعیین کند و این در شرایطی است که فعالان صنعت خودرو نسبت به عدم افزایش قیمت متناسب با هزینه‌های تولید، ابراز نگرانی می‌کنند.به رسم چند سال گذشته، شورای رقابت به‌عنوان مرجع فعلی قیمت‌گذاری خودرو، طی دو سه هفته آینده و با دریافت اطلاعات و اسناد مربوط به افزایش هزینه‌های تولید، نظر خود را در مورد تغییر قیمت خودروهای زیر ۴۵‌میلیون تومان اعلام خواهد کرد. هرچند موافقت این شورا با افزایش قیمت خودروها محتمل به‌نظر می‌رسد، با این حال، آنچه خودروسازان و قطعه‌سازان را نگران کرده، میزان این افزایش است. آن طور که فعالان صنعت خودرو طی چند هفته گذشته بارها تاکید کرده‌اند، هزینه تولیدشان بالا رفته و شورای رقابت باید امسال نگاه ویژه‌تری به آنها داشته باشد. اتفاقا در جلسه مشترکی که یکشنبه گذشته میان خودروسازان و قطعه‌سازان و مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شده، میزان افزایش قیمت متناسب با هزینه‌های تولید، تعیین و حالا همه منتظر اعلام نظر شورای رقابت در این مورد هستند.
 • کاهش ۷۰ درصدی واردات خودرو

  دنیای اقتصاد: آخرین آمار تجارت خارجی کشور گویای آن است که طی دو ماه سال‌جاری سه هزار خودرو وارد کشور شده است.
 • ارزشمندترین خودروسازان جهان

  دنیای اقتصاد: ارزشمندترین برندهای خودروسازی معرفی شدند. موسسه پژوهشی کانتار میلوارد براون رده‌بندی سالانه ارزشمندترین برندهای جهان را منتشر کرد.
 • سه کارخانه جدید فولکس‌واگن در چین

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فولکس‌واگن با همکاری شریک چینی‌اش گروه فاو، سه کارخانه خودروسازی در چین افتتاح خواهد کرد.
 • کاهش تولید نیسان در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی نیسان اعلام کرد میزان تولید خودرو در آمریکا را کاهش خواهد داد. به گزارش نشریه اقتصادی نیکی ژاپن کاهش ۲۰ درصدی حجم تولید خودروی نیسان در پی کاهش سودآوری تولید خودرو در آمریکا صورت می‌گیرد.
 • کنترل بازار با عدم تخصیص ارز به واردات خودرو

  ایرنا: کارشناس صنعت خودرو گفت: خودروی وارداتی، کالایی لوکس محسوب می‌شود و دادن ارز ۴۲۰۰ تومانی به این دسته از کالاها تا زمان محقق شدن برنامه‌های ارزی دولت، می‌تواند به تعویق افتد.
 • دردسر افزایش قیمت برای خودروسازان

  تسنیم: سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه طی چند وقت اخیر خودروسازان فروش نقدی نداشته‌اند، گفت: همین اقدام جای بحث دارد و اگر در جلسات آینده به نتیجه مشخصی نرسیم، بحث تحقیق و تفحص از خودروسازی‌ها قوت بیشتری می‌گیرد.
 • فروش مدل‌های میتسوبیشی در ماه جاری

  گروه بنگاه‌ها: شرکت آرین موتور نماینده رسمی Mitsubishi Motors ژاپن، شرایط فروش ویژه برای ماه مبارک رمضان را در تعداد و مدت محدود اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی آرین موتورز، شرایط فروش ویژه ماه مبارک رمضان این شرکت، با تاکید بر دو خودرو اوتلندر بنزینی و خودرو لنسر است. اوتلندر بنزینی در دو مدل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ با قیمت‌های قطعی و تحویل فوری به فروش می‌رسد که در شرایطی بی‌سابقه، تعداد اقساط از ۶ ماهه بدون سود شروع شده و تا ۳۶ ماه نیز ادامه می‌یابد.

بیشتر