آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۴۰

 • تشکیل اتاق فکر در زنجیره خودروسازی

  دنیای اقتصاد: زنجیره خودروسازی کشور سال‌هاست که با تغییر یا وقوع هر اتفاق غیرقابل پیش‌بینی در فرآیند صنعت‌خودرو، کمیته بحران یا اتاق فکر تشکیل می‌دهد، این در شرایطی است که با بازگشت احتمالی تحریم‌ها تشکیل اتاق فکری در راستای پیش‌بینی مشکلات پیش‌رو ضرورت یافته است.به این ترتیب به‌نظر می‌رسد که سیاست‌گذاران صنعت‌خودرو باید با تشکیل اتاق فکر به چاره‌جویی برای سناریوهای مختلف پیامدهای تحریم‌‌های احتمالی بپردازند.
 • احتمال افزایش ۲۰ درصدی قیمت خودرو

  گروه خودرو: در جلسه‌ای که یکشنبه گذشته با حضور مسوولان وزارت صنعت، معدن تجارت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خودروسازان و همچنین قطعه‌سازان برگزار شد، فعالان صنعت خودرو اعلام کرده‌اند با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید، قیمت خودرو باید بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یابد. آن‌طور که مازیار بیگلو در گفت‌و‌‌گو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد، در جلسه موردنظر، مسوولان وزارت صنعت و نمایندگان مجلس نیز موافقت خود را با افزایش قیمت خودرو اعلام کردند، با این حال همه چیز به نظر شورای رقابت بستگی دارد.
 • حمایت نخست‌وزیر از خودروسازان ژاپنی

  دنیای اقتصاد: شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن اعلام کرد درباره تعرفه‌های ورود خودرو با ترامپ گفت‌و‌گو خواهد کرد. به گزارش رویترز شینزو آبه گفت می‌کوشد ترامپ را متقاعد سازد که خودروسازان ژاپنی نقشی غیر قابل انکار در رشد اقتصادی آمریکا دارند.
 • اتحادیه اروپا به‌دنبال حذف دیزلی‌ها

  دنیای اقتصاد: الیزابت بین‌کوفسکا، کمیسیونر صنعتی اتحادیه اروپا اعلام کرد دوران خودروهای دیزلی به پایان رسیده است. به گزارش بیزنس اینسایدر این مقام اتحادیه اروپا گفت اروپا در نقطه عطف صنعت خودرو به‌سر می‌برد. آشکار شدن تخلف آلایندگی فولکس‌واگن با ‌به‌کارگیری یک سامانه نرم‌افزاری سبب شد افکار عمومی درباره آلایندگی خودروها حساس شود.
 • طراحی نامتعارف پژو ۵۰۸

  دنیای اقتصاد: ژیل ویدال مسوول طراحی پژو درخصوص طراحی نامتعارف و بحث‌انگیز خودروی پژو ۵۰۸ توضیح داد.
 • اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی در اواخر خرداد

  فارس: عضو شورای رقابت با بیان اینکه تا پایان خرداد قیمت‌گذاری خودروهای کمتر از ۴۵ میلیون تومان انجام می‌شود، گفت: افزایش ۶/ ۹ درصدی مشمول خودروهایی با قیمت بیش از ۴۵ میلیون تومان است.ولی ملکی در مورد قیمت‌گذاری خودرو گفت: شورای رقابت با توجه به اینکه در سال‌جاری موارد مهم‌تری را در دست بررسی داشت، هنوز به موضوع قیمت‌گذاری خودرو ورود پیدا نکرده است. عضو شورای رقابت افزود: احتمالا تا پایان خرداد ۹۷ این کار انجام می‌شود.عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود اینکه هنوز شورای رقابت قیمت خودرو در سال‌جاری را مشخص نکرده وزیر صنعت، معدن و تجارت مجوز افزایش قیمت ۶/ ۹ درصدی برای قیمت خودرو را اعلام کرد، بیان داشت: وزیر صنعت مجوز افزایش قیمت خودرو براساس تورم را برای خودروهایی که قیمت آنها بیش از ۴۵میلیون تومان است، صادر کرده است.
 • خواسته وارد‌کنندگان خودرو از دولت

  ایرنا: در حالی که هنوز خودروهای ثبت‌سفارش شده با ارز ۴۲۰۰‌تومانی وارد بازار ایران نشده‌اند، قیمت‌ها در بازار خودروهای کارکرده وارداتی حبابی شده است.
 • تعرفه واردات هیبریدی‌ها ۵ درصد می‌شود

  بهنام عقیلی
  گروه بنگاه‌ها: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه واردات خودرو به ایران تحریم نشده است، گفت: دولت تعرفه واردات خودرو‌های هیبریدی را ۵ درصد خواهد کرد. عزیز اکبریان با اعلام این مطلب به «دنیای اقتصاد» گفت: با جلساتی که با مسوولان دولتی داشته‌ایم مقرر شده است تا دولت تعرفه خودروهای هیبرید را ۵ درصد کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر