آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۰۷

 • نمره خودرو در کارنامه ۱۰۰ روزه دولت

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهوری در شرایطی هفته گذشته گزارشی از عملکرد ۱۰۰ روزه دولت دوازدهم ارائه کرد که در این بازه زمانی، صنعت و بازار خودرو کشور نیز فراز و نشیب‌های خاص خود را داشته است.
 • شرط تخفیف تعرفه‌ای برای واردکنندگان

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان توسعه تجارت روز گذشته در نشست خبری با رسانه‌ها تاکید کرد در دستورالعمل جدید واردات خودرو به خودروسازان خارجی که حاضر به تولید در ایران باشند، امتیازاتی داده می‌شود . این موضوع در حالی است که یک منبع آگاه در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» اعلام کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستورالعمل جدید واردات خودرو، برای واردکنندگانی که زیرساخت تولیدی در ایران فراهم کنند، تخفیف تعرفه‌ای در واردات در نظر گرفته است.
 • برقی‌های فولکس‌واگن در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فولکس‌واگن آلمان اعلام کرد در خاک آمریکا اقدام به تولید خودروهای برقی خواهد کرد. به گزارش نشریه فورچون، فولکس‌واگن پیش‌بینی کرده است که اولین تولیدات برقی آمریکایی‌اش در سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه شود.
 • مزدا خودران نمی‌شود

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی مزدا هیچ‌گاه فرمان را از خودروهای تولیدی‌اش حذف نخواهد کرد. به گزارش کار ‌ادوایس، مدیر کسب‌و‌کار مزدا در آمریکا که حاشیه نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس سخن می‌گفت، اعلام کرد: «مزدا برنامه‌ای برای به کارگیری سطح پنجم فناوری خودران ندارد و فرمان خودروها را حذف نخواهد کرد.»
 • جنرال موتورز، بازنده نوامبر

  دنیای اقتصاد: آمار فروش خودروسازان در ماه نوامبر منتشر شد. جنرال موتورز، بزرگ‌ترین خودروساز آمریکایی اعلام کرد در ماه نوامبر با کاهش فروش ۹/ ۲ درصدی مواجه شده است.
 • محدودیت در واردات خودروهای لوکس با موافقت دولت

  خبرگزاری فارس: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جلوگیری از ورود و محدود کردن واردات خودروهای لوکس که حضور آنها در شرایط فعلی ضروری نیست،در صورت موافقت دولت به اجرا در می‌آید.
 • راه‌اندازی مجتمع‌های منطقه‌ای تحویل خودرو

  سایپانیوز: شرکت سایپایدک طرح مجتمع‌های منطقه‌ای تحویل خودرو به مشتریان را راه‌اندازی می‌کند.رضا تقی‌زاده با بیان این مطلب اظهار کرد: مجتمع‌های منطقه‌ای با هدف تسریع در تحویل خودرو به مشتریان و تمرکززدایی فعالیت‌ها در حوزه‌های توزیع محصول، جمع‌آوری قطعات داغی و کاهش هزینه‌های حمل‌و‌نقل اجرا می‌شود.وی گفت: بخشی از مراحل این طرح شامل دریافت تمامی خودرو‌های فروش رفته در منطقه تحت پوشش، کنترل کیفی نهایی انجام امور مربوط به تحویل خودرو، توزیع تمامی خودرو‌ها به نمایندگی‌های تحت پوشش و نظارت بر فرآیند لجستیک خودروهای ارسال شده است.

بیشتر