آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۰۶

 • سرانجام عزل و نصب‌های دولتی در خودروسازی

  دنیای اقتصاد: طی یک دهه گذشته تغییر مدیران عامل شرکت‌های خودروساز با حاشیه‌هایی همراه بوده است؛ این حاشیه‌ها از مقاومت مدیران مذکور در برابر حکم عزل خود آغاز می‌شود و تا مرحله معارفه مدیرعامل جدید ادامه پیدا می‌کند. هر چند دو خودروساز بزرگ کشور با توجه به میزان اندک سهام دولتی در این شرکت‌ها، خصوصی خوانده می‌شوند، اما رد پای دولت در تمامی نصب و عزل‌های مدیریتی به‌خوبی دیده می‌شود. در این زمینه برخی کارشناسان مالکیت پیچیده در خودروسازی‌ها را دلیلی در این زمینه می‌خوانند و سایه تصمیمات و اراده دولتی بر مدیریت خودروسازی را انکارناپذیر عنوان می‌کنند. به این ترتیب طی یک دهه گذشته با اینکه خصوصی‌سازی در خودروسازی کشور مسیر مشخصی را طی کرده اما دولت تعیین کننده مدیران عامل شرکت‌های خودروساز بوده است.
 • فراخوان جنرال‌موتورز در چین

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی سایک-جی‌ام، که سرمایه‌گذاری مشترک جنرال موتورز و سایک موتور شانگهای است، اعلام کرد قریب به یک میلیون دستگاه از تولیدات خود را فرا خواهد خواند.
 • چشم‌انداز بازار آمریکا در ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: موسسه فیچ وضعیت بازار خودروی آمریکا در سال آینده میلادی را پیش‌بینی کرد. به گزارش رویترز، این موسسه معتبر رتبه‌سنجی، در گزارشی اعلام کرد: «انتظار می‌رود آمار فروش خودروهای نو در بازار آمریکا کاهش یابد.
 • ضرورت برنامه‌ریزی در همکاری با خودروسازان چینی

  ایسنا: عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت درباره نحوه همکاری خودروسازان داخلی با خودروسازان چینی در فضای پسابرجام، اظهار کرد: در فضای مثبت ایجاد شده در پسابرجام باید با خودروسازان چینی تعامل و همکاری مناسبی وجود داشته باشد؛ زیرا چینی‌ها در خودروسازی رشد بسیار زیادی را به ثبت رسانده‌اند و شرکت‌های ایرانی می‌توانند از دانش فنی و تکنولوژی آنها بهره‌مند شوند.
 • خودرو بدون تست عرضه نمی‌کنیم

  سایپانیوز: محسن جهرودی، مدیرعامل سایپا گفت: هیچ محصولی از این گروه خودروسازی بدون انجام تست‌های کیفی و ایمنی و طراحی، به بازار عرضه نخواهد شد. جهرودی افزود: نمی‌توانیم محصولی را تحت فشار و بدون تست‌های مهم کیفی، ایمنی و طراحی به سبد محصولات خود اضافه کنیم. وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم محصولات جدیدمان در زمان زایش بمیرند و در این مورد تلاش خود را برای انجام همه موارد کیفی در نظر خواهیم گرفت. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه قطعه‌سازان مهم‌ترین نقش را در کیفیت خودرو دارند، تصریح کرد: برای افزایش کیفیت نهایی خودرو باید ترتیبی اتخاذ شود که کنترل بیشتری بر ورود قطعات باکیفیت به سایت‌های تولیدی خودرو صورت پذیرد.جهرودی یادآوری کرد: خدمات پس از فروش یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که بر کیفیت خدمات در اختیار مشتریان تاثیرپذیر خواهد بود و توجه به این بخش از جمله راهبردهای سایپا است.

بیشتر