آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۰۸

 • تدوین ضوابط واردات با چاشنی حمایت از تولید

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت از اواخر آذرماه سال گذشته با توقف ثبت‌سفارش به‌دنبال تغییر در مقررات واردات خودرو به کشور بوده است، این در شرایطی است که به گفته مسوولان این وزارتخانه تغییرات مذکور تنها با هدف کنترل خروج ارز از کشور صورت گرفته است. از ابتدای سال‌جاری واردات خودرو به‌طور بی‌سابقه‌ای روند صعودی داشته که همین مساله منجر به توقف ثبت‌سفارش واردات شد حال با این شرایط بسیاری از کارشناسان تاکید دارند که توقف ثبت‌سفارش شاید آخرین راه‌حل برای کنترل واردات نباشد و مسیرهای دیگری نیز در این زمینه قابل پیشنهاده بوده است.
 • خودروسازی روی موج بلاتکلیفی

  دنیای اقتصاد: با تغییر در هرم مدیریتی دومین خودروساز بزرگ ایران، به‌نظر می‌رسد موج تغییرات دولت دوازدهم به جاده مخصوص رسیده و از همین رو زنجیره صنعت خودرو کشور با شایعه جا‌به‌جایی‌های احتمالی آینده، به‌نوعی در بلاتکلیفی قرار گرفته است.
 • سبزترین خودروی سال

  دنیای اقتصاد: هوندا کلریتی موفق شد عنوان سبزترین خودروی سال را از آن خود کند. به گزارش دیترویت نیوز، هوندا کلریتی برای کسب این عنوان در دور نهایی با نمایندگان صاحب نامی همچون هوندا آکورد هیبریدی، تویوتا کمری هیبریدی و لیف برقی نیسان رقابت کرد، اما هیوندایی یونیک را می‌توان سرسخت‌ترین رقیب کلریتی در این رقابت دانست.
 • درخواست غرامت پژو

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی پژو سیتروئن اعلام کرد بابت معامله خرید اوپل ادعای خسارت کرده است. به گزارش رویترز، پژو سیتروئن بابت خرید اوپل مبلغی معادل ۳/ ۱ میلیارد یورو به جنرال موتورز، مالک قبلی این شرکت، پرداخت کرده است، اما اکنون قصد دارد نیمی از این مبلغ را پس بگیرد.
 • چشم‌انداز تازه هیوندایی

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فیات کرایسلر در پی شراکت فنی با شرکت هیوندایی کره جنوبی است. به گزارش رویترز، سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر، این خبر را اعلام کرده است.
 • ترخیص خودرو با ثبت‌سفارش ۴ ماه گذشته ممنوع شد

  تسنیم: براساس بخشنامه گمرک، هر گونه ترخیص خودرو که تاریخ ثبت‌سفارش آنها بعد از ۲۸ تیرماه باشد، ممنوع شد. در ادامه این بخشنامه آمده که عدم‌ترخیص خودرو شامل هر گونه تمدید ثبت‌سفارش از تاریخ مورد اشاره می‌شود. حال پرسش اینجاست که با توجه به بسته بودن سایت ثبت‌سفارش از تیرماه آیا ترخیص خودرو با ثبت‌سفارش جدید انجام شده که گمرک و وزارت صنعت بخشنامه تاکیدی صادر کرده اند؟
 • حمایت مجلس از نگاه مدیریت جدید سایپا به تولید و کیفیت

  سایپانیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تفکر مدیرعامل جدید سایپا به حرکت مثبت صنعت خودرو کشور کمک موثری خواهد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر