آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۷۱

 • واردات خودرو سهمیه‌بندی می‌شود؟

  دنیای اقتصاد: پس از توقف چهار ماهه ثبت‌سفارش خودرو در حالی روز گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت از ارسال اصلاحیه ثبت‌سفارش خودروهای خارجی به هیات دولت خبر داد که به‌نظر می‌رسد سهمیه‌بندی واردات در اصلاحیه جدید گنجانده شده است.
 • شورای سیاست‌گذاری خودرو در محاق

  دنیای اقتصاد: جلسات شورای سیاست‌گذاری خودرو در شرایطی تقریبا به‌طور منظم در دولت یازدهم برگزار می‌شد که در دولت جدید، هنوز این شورا تشکیل جلسه نداده و سرنوشت آن مشخص نیست.
 • طرح‌های ناکارآمد ساماندهی واردات خودرو

  فرهاد احتشام‌زاد رئیس انجمن واردکنندگان خودرو
  حدود چهار ماه است که وزرات صنعت، معدن و تجارت با بستن سایت ثبت‌سفارش بر روی واردکنندگان موجب آشفتگی بازار خودروهای وارداتی شده است. هرچند طی این مدت مدیران صنعتی و تجاری کشور صحبت‌های ضد و نقیض بسیاری را مطرح کردند، اما این مقامات بازگشایی دوباره این سیستم را منوط به تهیه دستورالعمل جدید ضوابط فنی واردات خودرو دانستند.
 • برنامه‌‌هایی مغایر با اهداف کلان اقتصادی

  فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو
  بازار خودروی کشور در ماه‌های اخیر یکی از پرچالش ترین دوره‌های خود را می‌گذراند. تلاش برای افزایش نقش‌آفرینی مدیریت دولتی در بازار در حالی تشدید شده است که کل سهم بازارهای خودروهای وارداتی که عمدتا از سوی بخش خصوصی مدیریت می‌شود معمولا به ندرت از ۵ درصد تعدادی کل بازار تجاوز کرده است.
 • پیامد منفی مقررات دستوری

  داریوش بی‌ریا عضو انجمن واردکنندگان خودرو
  در حالی به‌دنبال بسته شدن سایت ثبت‌سفارش هر روز اخبار جدیدی درباره سیاست‌های واردات خودرو مطرح می‌شود که به‌نظر می‌رسد یک سیاست واحد به‌منظور حل مشکل واردات خودرو وجود ندارد؛ چراکه مباحث متعددی از جمله تعیین سقف تعدادی، افزایش تعرفه و سهمیه‌بندی واردات مطرح شده که برخی از آنها قابلیت اجرایی را ندارند و همین موضوع موجب شده واردکنندگان در برزخ بلاتکلیفی قرار بگیرند. از آنجا که مقامات دولتی هدف خود از بستن سایت ثبت‌سفارش را کنترل واردات به‌منظور جلوگیری از خروج ارز عنوان می‌کنند که راهکار رسیدن به چنین هدفی، بستن یک شبه سیستم ثبت‌سفارش و واردکردن آسیب به واردکنندگان خودرو نیست. در صورتی که هدف واقعی مسوولان وزارتخانه کنترل خروج ارز باشد، بهتر است که این موضوع از طریق افزایش تعرفه واردات خودرو که در قانون نیز دیده شده است، دنبال شود.
 • فورد در مسیر ساخت خودران‌ها

  دنیای اقتصاد: شرکت فورد تا ساخت خودروهای خودران راه درازی در پیش دارد.
 • تویوتا پیشتاز فناوری‌های آینده

  دنیای اقتصاد: شرکت تویوتا دو مدل مفهومی برقی کوچک در نمایشگاه توکیو ارائه خواهد کرد.
 • دایملر در آستانه تغییرات بنیادین

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی دایملر اعلام کرد تولید خودروهای سواری و خودروهای سنگین را به‌صورت مجزا دنبال خواهد کرد. به گزارش اتوموتیو نیوز، این بزرگترین تغییر ساختار دایملر در یک دهه اخیر است.
 • مصوبه درآمدی دولت از خودرو محقق نشد

  ایسنا: دولت از محل مالیات واردات و نقل‌و‌انتقال خودرو درآمد ۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومانی را برای پنج‌ ماهه نخست امسال پیش‌بینی کرده بود که از این میزان تنها ۸۵۰ میلیارد تومان محقق شده است. البته با درآمد ۵۱۰ میلیارد تومانی مالیات شماره‌گذاری، حدود ۴۰ میلیارد تومان بیشتر از پیش‌بینی‌ها در این بخش درآمد به ثبت رسیده است.
 • نحوه قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی خودروسازان

  ایسنا: دبیر انجمن خودروسازان گفت: خودروهای وارداتی مشمول قیمت‌گذاری رسمی شورای رقابت نیست. تعیین قیمت این محصولات از سوی شرکت واردکننده و با توجه به عرضه و تقاضای بازار صورت می‌گیرد.
 • آغاز تحویل پژو ۲۰۰۸ با موعد مهر

  ایکوپرس: پس از ارسال دعوت‌نامه و تحویل خودرو۲۰۰۸ با موعد شهریورماه، عرضه این محصول به مشتریان با زمان تحویل مهرماه و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، از سوی شرکت ایکاپ در حال انجام است. بر این اساس گروه صنعتی ایران‌خودرو تمامی تعهدات خود را در قبال مشتریانی که زمان تحویل خودروی آنها شهریور سال‌جاری بود انجام داده است. ارسال دعوت‌نامه مشتریان و تحویل محصول ۲۰۰۸ با موعد مهرماه نیز آغاز شده و شرکت ایکاپ براساس برنامه تولید، تحویل این محصول به مشتریان را ادامه خواهد داد.
 • آمار جدید از صادرات سایپا

  سایپانیوز: سایپا با کسب سهم ۶۲ درصد صادرات خودرو سواری در ۶ ماه نخست سال۹۶، کماکان مانند گذشته پیشتاز عرصه صادرات خودرو کشور شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر