آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۷۰

 • همنشینی خودروساز و قطعه‌ساز در مدل کره‌ای

  دنیای اقتصاد: مقایسه قطعه‌سازی کره با صنعت قطعه ایران نشان می‌دهد چشم بادامی‌ها نه‌تنها خود به‌واسطه سرمایه‌گذاری و تحقیق و توسعه، روندی رو به رشد را در پیش گرفته‌اند، بلکه سبب توسعه و رقابت‌پذیری خودروسازان کره‌ای نیز شده‌اند. این در شرایطی است که قطعه‌سازی ایران اگرچه به خودروسازی کشور در مسیر افزایش تیراژ، کمک کرده، با این حال در این سال‌ها همواره به خودروسازان وابسته بوده و تقریبا نشانی از یک صنعت پویا و مستقل و رو به رشد نداشته است.طبق تحقیقی دانشجویی که از سوی اندیشکده سیاستگذاری صنعتی امیرکبیر انجام و در آن به بررسی قطعه‌سازی کره و رابطه این صنعت با خودروسازی پرداخته شده است، مشخص می‌شود این دو صنعت توانسته‌اند با ایجاد یک رابطه تنگاتنگ، یکدیگر را در مسیر رشد و توسعه قرار دهند.
 • چرایی مصرف سوخت بالای دوگانه‌سوزها

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر حذف بند مربوط به جریمه پرمصرفى خودروهاى تولید داخل را هفته گذشته اعلام کرد بررسی مشخصات فنی دوگانه‌سوز‌ها از پرمصرفی این خودروها نسبت به بنزین سوزها خبر می‌دهد.براساس جدول مشخصات فنی خودروهای تولید داخل که از سوی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تهیه شده است، مصرف بنزین خودروهای دوگانه‌سوز یک لیتر بیشتر از خودروهای معمولی ارزیابی شده و مصرف گاز این خودروها نیز به نسبت بنزین بالاتر است.
 • اخراج درون‌سوزها از هلند

  دنیای اقتصاد: دولت هلند قصد دارد فروش خودروهایی با موتور درون‌سوز را از سال ۲۰۳۰ ممنوع اعلام کند. به گزارش روزنامه ان‌ال تایمز، این تصمیم در جهت کاهش ۴۹ درصدی انتشار دی‌اکسیدکربن اتخاذ شده است.
 • مدل جدید جگوار در چین

  دنیای اقتصاد: شرکت جگوار خودروی سدان جدیدش، به نام ایکس‌ای ال را به بازار چین معرفی کرد.
 • زبان طراحی جدید لکسوس

  دنیای اقتصاد: در طراحی لکسوس از طراحی تازه‌ای استفاده خواهد شد. به گزارش کارادوایس، کوئیچی سوگا، سرپرست تیم طراحی لکسوس در رویداد رونمایی نسل پنجم این خودرو اعلام کرد: «لکسوس از زبان تازه‌ای بهره خواهد برد که ویژگی اصلی آن سادگی عمیق است.»
 • مشکل شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف رفع نشد

  تسنیم: هیات‌وزیران در مصوبه ۱۹ مهرماه خود شرط اسقاط خودرو برای خودروسازان را لغو کرد، اما با گذشت ۵ روز از آن تاریخ هنوز مشکل شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف رفع نشده است.
 • آمار جدید تولید خودروهای سنگین

  ایسنا: شهریورماه امسال تولید انواع کامیون در خودروسازان داخلی به‌طور میانگین ۲/ ۴ درصد افزایش یافت.تولید این محصولات از ۱۲۳۳ دستگاه در شهریورماه سال گذشته به ۱۲۸۵ دستگاه افزایش یافت.تولید انواع کامیون در زامیاد از یک دستگاه در شهریورماه سال گذشته به ۱۲ دستگاه رسید.تولید این محصول در کاریزان خودرو نیز صعودی بوده و از ۲۰ دستگاه در شهریورماه ۱۳۹۵ به ۷۴ دستگاه افزایش یافت.
 • معافیت خودروهای برقی داخلی از مالیات

  تسنیم: مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران گفت:به استناد تبصره ذیل ماده (۹) قانون هوای پاک؛ خودروهای برقی- بنزینی، موتور سیکلت و خودروهای الکتریکی تولید داخل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر