آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۶۴

 • چرا تولید پرمصرف‌ها باید هزینه‌بر باشد؟

  دنیای اقتصاد: هیات دولت در شرایطی تولید خودروهای پرمصرف را برای خودروسازان هزینه‌بر کرده است که برخی مسوولان صنعتی کشور با مقاومت در برابر تصمیمات اتخاذ شده، از هیات دولت خواستند که مصوبه مذکور را لغو کند یا مورد تجدیدنظر قرار دهد. هیات دولت به رغم مخالفت وزیر صنعت، معدن و تجارت حدود یک ماه پیش رای به «منوط شدن شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف داخلی به اسقاط یک دستگاه خودروی سواری» داد تا از این پس خودروهایی که با مصرف سوخت بالایی تولید می‌شوند برای تولیدکننده پرهزینه باشد. با این حال مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت که خود باید متولی ارتقای تکنولوژی خودروها و به‌دنبال آن کاهش مصرف سوخت و آلایندگی محصولات داخلی باشند، با ایجاد مانع در این زمینه از هیات دولت خواستند که در مصوبه اخیر خود تجدیدنظر کند.
 • حذف خودکار خودروهای قدیمی

  دنیای اقتصاد: تجهیز خودروهای داخلی به استانداردهای ۸۵‌گانه در حالی شرط ادامه تولید آنها از زمستان سال آینده است که به‌نظر می‌رسد اعمال برخی استانداردهای جدید، خود به خود سبب حذف تعدادی از محصولات قدیمی از چرخه تولید خواهد شد.
 • دورنمای برقی فانتوم رولز‌رویس

  دنیای اقتصاد: فانتوم جدید رولزرویس تمام برقی خواهد بود.
 • تویوتای اسپورت در توکیو

  دنیای اقتصاد: تویوتا یک مدل مفهومی اسپورت بدون سقف را در نمایشگاه خودروی توکیو در معرض دید عموم قرار خواهد داد.
 • فراخوان جگوار لندرور

  دنیای اقتصاد: شرکت جگوار لندرور اعلام کرد بیش از ۱۷ هزار دستگاه خودرو سواری را در استرالیا فراخواهد خواند.
 • اعلام اسامی شرکت‌های غیرقانونی پیش‌فروش خودرو

  ایسنا: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اسامی هفت شرکتی را که به صورت غیرقانونی خودرو پیش‌فروش می‌کردند اعلام کرد. آن‌طور که در قانون صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو آمده است، تنها شرکت‌هایی امکان پیش‌فروش خودرو دارند که مجوز داشته باشند و باید با متخلفانی که خارج از این چارچوب عمل می‌کنند برخورد قانونی شود.
 • بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از ایران‌خودرو کرمانشاه

  ایکوپرس: اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از خط تولید این شرکت در کرمانشاه بازدید کردند.
 • رشد سریع خودروهای برقی

  ایسنا: به عقیده برخی کارشناسان، با توجه به تولید و استفاده روزافزون از خودروهای برقی، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۴۰ بالغ‌بر نیمی از فروش خودروها در جهان متعلق به خودروهای برقی باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر