آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۶۳

 • تقاضای مهلت ۶ ماهه برای اجرای مصوبه دولت

  دنیای‌اقتصاد: مصوبه «منوط شدن شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف داخلی به اسقاط یک دستگاه خودروی سواری» برای بازنگری روی میز هیات دولت قرار گرفت.
 • پتانسیل خارجی جذب خودروهای پسابرجامی

  دنیای اقتصاد: در شرایطی صادرات خودروهای داخلی روندی نزولی به خود گرفته که دولت امیدوار است با عرضه محصولات پسابرجامی، صادرات در حوزه صنعت خودرو رونق پیدا کند.تردیدی وجود ندارد که یکی از عوامل اصلی توسعه کمی و کیفی صنعت خودرو، صادرات قوی و پایدار است و در غیر این صورت، نه می‌توان به بهبود کیفی خودروها امیدوار بود و نه فروش داخلی محصولات را تا ابد تضمین کرد. این در شرایطی است که خودروسازی ایران طی چند سال گذشته روندی نزولی در صادرات داشته و در حال حاضر نیز یکی از بدترین دوران خود را در این حوزه مهم و حیاتی پشت‌سر می‌گذارد.
 • اولین خودروی مستقل پل‌استار

  دنیای اقتصاد: پل‌استار، برند زیرمجموعه خودروسازی ولوو، تصویری از نخستین خودروی مستقلش منتشر کرده است.
 • رونمایی تویوتا سنچری جدید

  دنیای اقتصاد: نسل سوم تویوتا سنچری رونمایی شد. به گزارش کار ادوایس، قلب تپنده تویوتا سنچری ۲۰۱۸ را یک موتور ۵ لیتری هشت سیلندر به‌طور مشترک با یک موتور برقی تشکیل می‌دهد.
 • فولکس‌واگن رکورد شکست

  دنیای اقتصاد: فروش شرکت فولکس‌واگن در ماه سپتامبر سال‌جاری رکورد تازه‌ای بر جای گذاشته است. به گزارش رویترز، آمار فروش ماه سپتامبر سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی بیش از ۹ درصد را نشان می‌دهد.
 • برنامه رنو برای افزایش تولید برقی‌ها

  ایسنا: شرکت خودروسازی رنو فرانسه با هدف افزایش میزان فروش خود قصد دارد محصولات و خودروهای برقی تولیدی خود را تا سال ۲۰۲۲ میلادی، ۴۴ درصد افزایش و گسترش دهد.
 • افزایش ۴۰ درصدی شماره‌گذاری خودروهای خارجی در سال جاری

  ایسنا: جانشین پلیس راهور ناجا از افزایش ۴۰ درصدی شماره‌گذاری خودروهای وارداتی در شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در بخش نوشماره‌ها ۶۹۳ هزار دستگاه خودرو در طول این شش ماه شماره‌گذاری کرده‌ایم که نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته است.
 • نابغه خودروسازی آلمان در راه ایران

  گروه بنگاه‌ها: برند بورگوارد تا آخر پاییز وارد ایران می‌شود و قصد دارد به نیاز بخش بزرگی از بازار خودروهای ممتاز کشور پاسخ دهد. به گزارش روابط عمومی شرکت بورگوارد، هدف این مجموعه پوشش خواسته آن دسته از مشتریانی است که به‌دنبال خرید خودروهای پیشرفته اروپایی با قیمت مناسب هستند.

بیشتر