آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۶۵

 • سهام‌فروشی؛ راه میانبر توسعه خودروسازی

  دنیای اقتصاد: حدود سه سال از روزی که حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران برای فروش سهام خودروسازان داخلی به خارجی‌ها اعلام آمادگی کرد، می‌گذرد؛ در این مدت هرچند تمام یا بخشی از سهام سایت‌های شهرستانی به شرکت‌های خارجی واگذار شد، با این حال فروش سهام خودروسازان بزرگ به‌خصوص «پارس‌خودرو» مغفول ماند. در این شرایط، پرسش بسیار مهم اینجاست که آیا وعده بزرگ رئیس‌جمهوری مبنی‌بر واگذاری سهام خودروسازان بزرگ داخلی به خارجی‌ها، در دولت دوازدهم محقق خواهد شد؟
 • حذف جریمه پرمصرف‌ها

  دنیای اقتصاد: پس از گذشت ۲۳ روز از توقف شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف، مصوبه «منوط شدن شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف داخلی به اسقاط یک دستگاه خودروی سواری» به درخواست وزیر صنعت و معدن تجارت از سوی هیات دولت لغو شد.در حالی پلیس راهور طبق این مصوبه از شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف از ۲۶ شهریورماه جلوگیری کرده که روز گذشته محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با «تسنیم» خبر از اصلاح مصوبه مذکور در هیات دولت داده و تاکید کرده است که محدودیت شماره‌گذاری خودرو‌های با مصرف سوخت بیش از ۵/ ۸ لیتر حذف می‌شود.
 • ژاپنی‌ها برنده رشد بازار چین

  دنیای اقتصاد: خودروسازان ژاپنی برندگان اصلی رشد بازار خودروی چین هستند.
 • رویکرد فروش اینترنتی فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: شرکت فولکس‌واگن بزرگ‌ترین خودروساز آلمان قصد دارد شبکه فروشندگانش را در اروپا کوچک کند و بر فروش اینترنتی محصولاتش متمرکز شود.
 • فناوری جدید مزدا در نمایشگاه توکیو

  دنیای اقتصاد: شرکت مزدا اعلام کرد، فناوری‌های جدیدش در زمینه تولید خودرو و نیز نوآوری‌هایش در زمینه طراحی بدنه را در دو مدل مفهومی در نمایشگاه خودروی توکیو به نمایش خواهد گذاشت.
 • الزام عرضه‌‌کنندگان به تحویل خودروهای وارداتی پیش‌فروش شده

  مهر: معاون بازرسی سازمان حمایت درباره اعلام اسامی شرکت‌های متخلف فروشنده خودرو گفت: فروشندگان مکلفند خودرو را طبق قرارداد اعلامی پیش‌فروش تحویل دهند. شهرام میرآخورلو با اشاره به اطلاعیه روز دوشنبه سازمان حمایت مصرف‌‌کنندگان و تولید‌کنندگان درباره اعلام اسامی شرکت‌های متخلف پیش فروش‌کننده خودروهای وارداتی، گفت: بر مبنای ماده ۵ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، تمامی شرکت‌های عرضه‌‌کننده باید نسبت به اخذ مجوز پیش‌فروش، از وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنند.
 • هیوندای دو فراخوان اعلام کرد

  هیوندای فراخوانی برای مدل‌های ابتدایی ix۳۵، سانتافه و سوناتا اعلام کرده است؛ چراکه این شاسی‌بلندها امکان آتش‌سوزی دارند درحالی‌که ممکن است سدان این برند دارای ترمز پارک معیوب باشد.
 • تحمیل گرانی به مصرف‌‌کننده با سیاست‌گذاری نادرست

  تسنیم: یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از روند نامناسب داخلی‌سازی محصولات وارداتی گفت: با سیاست گذاری نامناسب در زمینه واردات به‌خصوص خودرو نوعی سردرگمی و افزایش قیمت تحمیلی به مصرف‌کننده نهایی شکل گرفت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر