احمد انارکی محمدی ادامه داد: متاسفانه با وجود گذشت سال‌ها پلتفرم خودروها تغییری نکرده است؛ این در حالی است که باید پلتفرم جدیدی تعریف کرد. البته منظور از طراحی پلتفرم این نیست که سمند به سورن و پژو ۲۰۶ به پژو ۲۰۷ تبدیل شود، زیرا خودروهایی مانند سورن و پژو ۲۰۷ همان خودروهای قبلی هستند با این تفاوت که برخی ویژگی‌های ظاهری آنها مانند چراغ و شکل سپر تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه در دنیا نیز این‌گونه نیست که هر خودروساز پلتفرم‌های مختلف داشته باشد، اضافه کرد: رمز موفقیت ما این است که چند شرکت خودروساز با یکدیگر یک پلتفرم مشترک طراحی کنند و یک ظاهر متفاوت را مطابق سلیقه مشتری‌های خود برای این پلتفرم در نظر بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس دوازدهم تصریح کرد: خودروهای چینی فعلی از خودروسازی‌های رده‌چندم وارد می‌شود زیرا با توجه به تحریم‌های موجود، شرکت‌های بزرگ چینی پای کار نیستند، در‌حالی‌که اگر این خودروسازان بتوانند همان‌گونه که به همه دنیا سرویس می‌دهند، به ما هم سرویس دهند، بسیار مناسب است.

انارکی محمدی افزود: اگر واردات به‌درستی صورت نگیرد و نیاز مردم تامین نشود، وعده‌هایی که به مردم داده شده است محقق نمی‌شود و وضعیت به همان منوال قبلی است.