تسلا باز هم قیمت‌ها را پایین آورد

وبسایت این شرکت نشان داد که تسلا قیمت سدان مدل ۳ خود را ۱۰۰۰ دلار و کراس‌اوور مدل Y خود را ۲۰۰۰ دلار کاهش داد. همچنین قیمت مدل S و مدل X را ۵۰۰۰ دلار کاهش داد. برخی از تحلیلگرانی که انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها را داشتند، نگران حاشیه سود در صنعت خودروسازی تسلا بودند. تسلا امسال ۸/ ۱میلیون تحویل را هدف قرار داده است. بر اساس گزارش رویترز، تسلا قیمت مدل پایه ۳ خود را از ابتدای سال ۱۱درصد و مدل Y  را ۲۰درصد کاهش داده است. همچنین به گزارش مهر شرکت تسلا از صدور فراخوان بررسی و رفع عیب بیش از ۴۰۰ خودروی مدل ۳ در ایالات متحده خبر داده است.  

علت صدور فراخوان تسلا این است که به علت بی‌دقتی در فرآیند تولید ممکن است بست‌های اتصال جانبی بخش تعلیق جلوی این خودروها شل شوند و مشکلاتی جدی برای امنیت سرنشینان ایجاد کنند.تسلا بست‌های جانبی را سفت یا جایگزین می‌کند تا مشکلی را برطرف کند که می‌تواند باعث جدا شدن بخشی از جلوی خودروهای فراخوان‌شده که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تولید شده‌اند، گردد. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا تایید کرده که جداسازی این پیوند جانبی می‌تواند تراز چرخ‌ها را تغییر دهد و باعث بی‌ثباتی خودرو و افزایش خطر تصادف شود.

تسلا از ژانویه ۲۰۱۹ تا به امروز ۲۵ گزارش استفاده از گارانتی و دو گزارش میدانی سانحه مربوط به این نقص را دریافت کرده، اما هیچ گزارشی مبنی بر تصادف یا وارد آمدن صدمات وجود نداشته است. این فراخوان جدید گسترش فراخوانی در سال ۲۰۲۱ در ارتباط با همین موضوع است که تقریبا ۲۸۰۰ خودروی مدل ۳ را از سال‌های مدل ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ و خودروهای تسلا مدل وای از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ را پوشش می‌دهد.